Dziś jest 23 kwietnia A.D. 2019 - Wtorek w Oktawie Wielkanocy
 

XII Niedziela Zwykła rok A

1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. W tym tygodniu zapraszam szczególnie ze względu na oktawę Bożego Ciała.

2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek odbędzie się błogosławieństwo wianków i ziół, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W najbliższy piątek nasza parafia obchodzi uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do południa Msze św. o godz. 7.30 i o 11.00. Tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. porannej do godz. 11.00, a następnie do godz. 15.00 zakończone koronką do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Msza św. odpustowa rozpocznie się o godzinie 18.00 i sprawowana będzie przez ks. dra Marka Kowalczyka, a następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia NSPJ.

4. W przyszłą niedzielę na Mszach św. od 7.30 do 14.00 włącznie kazanie zachęcające do podjęcia Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę głosił będzie gościnnie ks. Stanisław Małkowski (przyjaciel bł. ks. Jerzego Popiełuszki, pierwotnie - przed Księdzem Jerzym - upatrzony na ofiarę komunistycznej zbrodni). Po tych Mszach św. będzie możliwość przystąpienia do Krucjaty Różańcowej.

5. W związku z agresją medialną wobec lekarzy, którzy podpisali „deklarację wiary” - po Mszach św. w naszym kościele będzie można złożyć podpisy w obronie prof. Chazana i sygnatariuszy tejże deklaracji. Zachęcamy też do czytania prasy katolickiej, której przedruki znajdują się w skrzynce na tablicy ogłoszeń.

6. W lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku Msze św. będą odprawiane o 7.30 i 18.30, a w sobotę i niedzielę normalnie.

7. W biurze parafialnym można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 27-29 czerwca. W programie jest również nawiedzenie Świebodzina, Krzeszowa, Lichenia i zamku w Książu.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów m.in.: dalszy ciąg dyskusji o „deklaracji wiary” lekarzy; refleksje z okazji dnia ojca; o tajemnicach Jasnej Góry; jak żyć Eucharystią?; dla małżonków: skąd się bierze kryzys małżeński.

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Stanisława Nowak

† Marek Matuszak

† Jadwiga Moraczyńska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.06.21 11:44, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka