Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

XII Niedziela Zwykła C

1. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego, w dniach 28-30 czerwca. W programie m.in. nawiedzenie sanktuariów w Prostyni, Białymstoku, Świętej Wodzie, Różanymstoku, Przasnyszu. Zapisy przyjmowane są codziennie w biurze parafialnym.

2. Już teraz podajemy do wiadomości, że w czasie wakacji biuro księdza od poniedziałku do środy będzie czynne tylko od 16.00 do 17.00, natomiast od czwartku do soboty normalnie od 10.00 do 12.00 (chyba, że będzie akurat pogrzeb).

3. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w sobotę - św.św. Apostołów Piotra i Pawła.

4. Na koniec roku szkolnego zapraszam uczniów na Mszę św. dziękczynną w piątek o godz. 8.15.

5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej podjął uchwałę objęcia patronatem naszego dwuletniego parafianina, Szymona Piętki, cierpiącego z powodu nowotworu złośliwego oka. Dla ratowania oka tego chłopca przeprowadzona zostanie w niedzielę - za tydzień - kwesta do puszek. Szczegóły na stronie internetowej: szymonpietko.pl.

6. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpisy pod projektem ustawy o ochronie i opiece nad rodziną. Celem tej ustawy ma być faktyczne umacnianie rodziny, czyli stałego związku kobiety i mężczyzny wraz z narodzonymi z ich związku dziećmi.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: o przygotowaniach do 1050. rocznicy chrztu Polski; o proteście rodziców walczących o wychowanie swoich dzieci; czy dziadkowie rozpuszczają swoje wnuki?

8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Sabina Jordan

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.06.22 11:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka