Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XI Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w uroczystości Bożego Ciała, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, liturgii, procesji, dywanu kwiatowego w kościele oraz za udekorowanie okien na trasie procesji. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywają się codziennie, w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 2. W czwartek, po zakończeniu oktawy, spotkają się dziewczynki sypiące kwiatki.
 3. Dzisiaj kazania na wszystkich Mszach św. głosi ks. Wojciech Kozłowicz, salezjanin pracujący w Afryce, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Po Mszach św. ksiądz misjonarz kwestuje na potrzeby misji.
 4. Trwa czerwiec - miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św. 
 5. Nasz parafialny odpust, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przeżywać będziemy w najbliższy piątek, 19 czerwca. Uroczystą Sumę odpustową o godz. 18.00 będzie celebrować oraz homilię wygłosi ks. Tadeusz Nowak, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Żninie. W święto Naszej Parafii zgromadźmy się wszyscy wspólnie przy Sercu Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a biuro parafialne będzie nieczynne.
 6. W przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.45 przed kościołem. W związku z tą uroczystością miejsca w kościele będą zarezerwowane dla rodzin i gości dzieci pierwszokomunijnych. 
 7. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 8. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 21 – 29 września. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 9. Od pewnego czasu zmagamy się z problemem śmieci zalegających na naszym cmentarzu parafialnym, który powstał nie z naszej winy i leży po stronie firm odbierających odpady komunalne. Trwają rozmowy mające na celu rozwiązać tę trudną sytuację – mamy nadzieję, że w najbliższym czasie śmieci znikną z terenu cmentarza.  Wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.
 10. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania
  z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły
  na stronie internetowej naszej parafii.
 11. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły: Wszyscy jesteśmy mistykami – o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Biały jest bardziej na miejscu – o trwających w USA zamieszkach na tle rasowym.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Jan Żywiałowski

† Łucja Gnat

† Jerzy Drewczyński

† Eugeniusz Banach

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztod Buchholz


Dodane: 2020.06.13 17:31, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka