Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2012 A.D.

 1. W piątek Ks. Biskup przeprowadził w naszej parafii wizytację kanoniczną i udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dziękuję za świadectwo wiary, właściwe zachowanie oraz złożony dar ołtarza w postaci dwóch maryjnych ornatów.
 2. Pragnę przypomnieć, że dzieci, które w roku szkolnym 2012-2013 pójdą do drugiej klasy, będą ostatnim rocznikiem, który przystępuje w tej klasie do I Komunii. W roku 2014 w całej Polsce nie będzie I Komunii św., a dzieci rozpoczynające naukę w klasie pierwszej w nowym roku szkolnym 2012-2013 pójdą do I Komunii w trzeciej klasie, czyli w roku 2015.
  Zwracam się zatem do rodziców dzieci, które kończą I klasę szkoły podstawowej, aby do końca sierpnia zapisali dzieci do I Komunii św. Zapisy w biurze parafialnym.
 3. Nasze Seminarium Duchowne zaprasza na „Drzwi otwarte”, które rozpoczną się dzisiaj o godz. 15.00, a zakończą nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa ok. godz. 17.30.
 4. Spotkanie z młodzieżą klas II gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek 21 czerwca: dla dziewcząt o godz. 16.00, a dla chłopców o godz. 17.00. Spotkania odbędą się w domu katechetycznym.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza przedmałżeńska dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
 7. Za tydzień - w niedzielę 24 czerwca - po Mszy św. o godz. 14.00 wyruszy z naszego kościoła II Kujawsko-Pomorski Marsz Wolności i Suwerenności pod hasłem "Brońmy TV Trwam!". Szczegóły na ulotkach i plakatach.
 8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Do bieżącego numeru jest dołączony dodatek w postaci płyty kompaktowej pt. „Zniewolenia duchowe”, na którym znajduje się 20 katechez dotyczących problemów z okultyzmem. Koszt numeru wynosi 5 złotych.
 9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Jan Kujawa
  † Ludwik Linda
  † Jan Pawłowski
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2012.06.16 10:53, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka