Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

X Niedziela Zwykła C

1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia oktawy Bożego Ciała i naszego parafialnego odpustu.

2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w domu katechetycznym. Natomiast w sobotę Rycerstwo zaprasza swoich członków na dzień skupienia, który rozpocznie się o godz. 14.00 modlitwą w naszym kościele, następnie konferencja i spotkanie przy kawie w domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa we wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej.

3. Ostatnie spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w domu katechetycznym w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala – patrona naszej diecezji. O 19.15 Msza św. intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. zapraszam na prelekcję dra Łukasza Myszki, zatytułowaną "Kobiety a sprawa polska. Polskie bohaterki i polakożerczynie".

5. Terminy spotkań z młodzieżą klas II przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.

6. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego, w dniach 28-30 czerwca. W programie m.in. nawiedzenie sanktuariów w Prostyni, Białymstoku, Świętej Wodzie, Różanymstoku, Przasnyszu. Zapisy przyjmowane są codziennie w biurze parafialnym.

7. Stulecie konsekracji naszego kościoła, obchodzone przez nas uroczyście między innymi w ramach minionego odpustu - przypada na najbliższą sobotę (15 czerwca). Przeżyjmy ten dzień w pełnym radości i wdzięczności oraz brzemiennym we własne przemyślenia skupieniu. Z tej racji zapraszam na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 11.00. Nabożeństwo czerwcowe, które rozpocznie się o godz. 18.00 zakończy się procesją teoforyczną wewnątrz kościoła i uroczystym odśpiewaniem "Te Deum".

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m. in. Co mówili biskupi w Boże Ciało; relacja ze spotkania młodych na Lednicy; Czym jest adoracja; o demoralizujących zabawach w doktora w przedszkolu; co robić, gdy dzieci się kłócą, itd.

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Jerzy Janiszewski

† Roman Rakoczy

† Janina Woźniak

† Andrzej Choczyński

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Knenblewski


Dodane: 2013.06.08 10:40, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka