Dziś jest 22 sierpnia A.D. 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej 
 

X Niedziela Zwykła

 1. Po każdej Mszy św. na cele remontowe i inwestycyjne swojej parafii kwestuje nasz  dzisiejszy kaznodzieja – ks. proboszcz Krzysztof Danowski.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. W tym tygodniu zapraszam szczególnie ze względu na oktawę Bożego Ciała.
 3. Przypominam, że od czerwca (w trybie letnim) niedzielna Msza św. wieczorna sprawowana jest o godz. 20.00.
 4. Dzisiaj w Domu Parafialnym, w pokoju nr 3, są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy przez Licheń, Leśniów, Czerną i Kraków w dniach 28 – 30 czerwca. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym.
 5. Jutro tj. w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy.
 6. W czwartek odbędzie się błogosławieństwo wianków i ziół, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Zapraszam na spotkanie ze znanym historykiem i publicystą, Tadeuszem Płużańskim, który ciekawie opowie o Żołnierzach Wyklętych i nie tylko. Spotkanie to odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.15 w Domu Parafialnym (na III piętrze). Gorąco zapraszam i proszę o zachęcanie innych zainteresowanych (również młodzieży!) do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 8. W najbliższy piątek nasza parafia obchodzi uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do południa Msze św. o godz. 7.30 i o 11.00. Tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. porannej do godz. 11.00, a następnie do godz. 15.00, zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Msza św. odpustowa rozpocznie się o godzinie 18.00 i sprawowana będzie przez JE ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ. W dniu naszego parafialnego święta, rzecz jasna, nie będzie czynne biuro parafialne.
 9. Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy przy ul. Kościuszki 37A ogłasza nabór do klas I. Gimnazjum proponuje naukę w klasach: ratowniczej, dziennikarsko–krajoznawczej i ogólnej z elementami sportu. Pracownicy szkoły udzielają pomocy w naborze elektronicznym do gimnazjum w godz. od 8.00 do 16.00.
 10. Spotkanie z młodzieżą klas II gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 14 czerwca po Mszy św. o godz. 9.30.
 11. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży, jak również te, które uprzednio pobrały i wypełniły deklarację przyjęcia młodzieży proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
 12. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze m.in. artykuły: „Blisko człowieka”; „Rozmowy, których się boimy” – a dzięki którym możemy rozwiązać niejeden problem.
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

           † Jadwiga Kaczmarek

           † Szczepan Szymborski

           Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.06.05 21:58, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka