Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

VIII Niedziela Zwykła rok A

1. Składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski zbierane są dzisiaj po każdej Mszy św. w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym. Dzisiaj także są zbierane ofiary do puszek na dzieła Radia Maryja.

2. W środę popielcową Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 9.30, 16.00, 17.15, 18.30 i 19.30. Tego dnia wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły. Ofiary z tego dnia tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji. W środę popielcową nie będzie czynne biuro księdza.

3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45 dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30 – kazania pasyjne będzie głosił ks. Maciej Walter. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych są zamieszczone na kartkach, które można zabrać ze stolików.

4. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce zostanie odprawiona jak zwykle o godz. 19.15. Po Mszy św. w Domu Parafialnym projekcja filmu „Nie lękajcie się”. Zapraszam!

5. W przyszłą sobotę biuro księdza będzie nieczynne z powodu konferencji dla duchowieństwa.

6. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Zbierane ofiary będą przeznaczone na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.

7. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 17 – 19 marca. W czwartek 20 marca ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum.

8. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne rozpoczną się w 5. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od 6 – 9 kwietnia. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. Karol Dąbrowski, michalita.

9. Trwa okres rozliczeń podatkowych. Zachęcam do przekazania 1% podatku na organizacje związane z Kościołem niosące pomoc potrzebującym, np.: Caritas lub Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegóły na plakatach.

10. Terminy spotkań i prób dla młodzieży klas III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Klątwa zdjęta z bohaterów podziemia; Jan Paweł II i literatura; Krew na Majdanie; Jestem człowiekiem służącym – wywiad z aktorem Jerzym Zelnikiem; Dlaczego Polki żyją krócej niż kobiety na zachodzie?

12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Wiesław Dombrowski

† Stefania Darsicka

† Małgorzata Bendik

† Barbara Sobieszczyk

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.02.28 12:00, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka