Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

VII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Módlmy się w tym czasie szczególnie o wewnętrzną wolność dla wszystkich Polaków, którą daje trzeźwość. W naszym Domu Parafialnym odbywają się spotkania grup trzeźwościowych - AA i AlAnon - bliższe informacje zamieszczone są na tablicy pod chórem.
 2. Organizujemy grupowe wyjście do kina Helios na przedpremierowy pokaz filmu „Najświętsze Serce”, który odbędzie się jutro, w poniedziałek, 24 lutego, o godz. 19.00. Koszt biletu 13 zł, zapisy w zakrystii po Mszy św.
 3. Kończy się karnawał i w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 9.30, 17.00, 18.00 i 20.00. Tego dnia wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do sytości). Ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie czynne tylko w sprawach cmentarnych.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie nabożeństwo ku czci św. Gemmy. Odtąd to nabożeństwo odprawiane będzie zawsze w ostatni czwartek miesiąca.
 5. Pierwszy piątek Wielkiego Postu, zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.
 6. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
 7. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w naszej parafii od 15 do 18 marca.
 8. Próba scholi dziecięcej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym – zapraszamy na próbę wszystkie dzieci, które chciałyby dołączyć do scholi.
 9. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy wtorek i piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. W dalszym ciągu zapraszamy osoby chcące ubogacać swoim śpiewem liturgię w naszym kościele.
 10. Osoby pragnące włączyć się w organizację młodzieżowego zespołu muzycznego (zarówno instrumentaliści jak i wokaliści) proszone są o zgłaszanie się do ks. Krzysztofa.
 11. Nasza Parafia organizuje wyjazd 7 czerwca do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego a także pielgrzymkę autokarową śladami św. Jana Pawła II w dniach 22 – 24 kwietnia. Bliższe informacje dotyczące kosztów oraz formy zapisu zamieszczone są na plakacie.
 12. Na tablicy pod chórem zamieszczone są informacje na temat Narodowej Pielgrzymki do Włoch, w związku z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II, która odbędzie się w dniach 14 – 21 maja br. a także pielgrzymki do Gietrzwałdu, która odbędzie się 29 lutego. Można także zapoznać się z fotorelacją z walentynkowego wieczoru "Nie szukaj miłości - Kochaj!" Który odbył się 14 lutego w naszej parafii.
 13. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły „Nie biurokracja lecz małżeńskie szczęście” – o proponowanych zmianach w przygotowaniu do Sakramentu Małżeństwa, oraz „Gdy nowotwór dotyka dziecko” o dramacie i codzienności rodzin zmagających się z chorobą nowotworową dzieci.
 14. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Preludium g – moll Jana Sebastiana Bacha.
 15.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Marian Ziółkowski

† Krystyna Sokołowska

† Edward Skrzypczak

† Piotr Jeszke

† Izabela Warda

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.02.22 08:58, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka