Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

VII Niedziela Zwykła rok A

1. W ubiegłą niedzielę ktoś podrzucił w naszym kościele ulotki o bluźnierczo-heretyckich treściach. Chodzi mianowicie o ulotki zatytułowane "Boska Pieczęć - Jak z tego korzystać?". Ostrzegam, że przyjmowanie wyrażonych tam bluźnierczych tez jako własnych lub ich głoszenie czy propagowanie pociąga za sobą automatyczne zaciągnięcie ekskomuniki. Przypominam, że nikomu nie wolno we wnętrzu świątyni udostępniać jakichkolwiek treści bez wiedzy i wyraźnej zgody Proboszcza Parafii. Proszę również o natychmiastowe informowanie mnie lub któregoś z księży wikariuszy czy świeckich pracowników Parafii, gdyby zauważyło się jakieś materiały dziwne lub podejrzane.

2. Pod koniec tygodnia zostaną odprawione u nas w kościele dwie dodatkowe Msze św. po łacinie. Na Mszę św. w intencjach Jego Świątobliwości Benedykta oraz o kontynuację i rozwój dzieła Summorum Pontificum zapraszam w piątek 28 lutego na godz. 19.15. Z kolei w sobotę 1 marca - również o godz. 19.15 - będzie miało miejsce w naszym kościele uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy ku czci Rodaków pomordowanych przez sowieckich zbrodniarzy, po czym odprawiona zostanie Msza św. żałobna (Requiem) za ofiary tych komunistycznych zbrodni. Wcześniej - w sobotę o godz. 16.00 - po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie wyruszy od nas z kościoła Marsz ku Czci Żołnierzy Niezłomnych.

3. Zebranie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w piątek 28 lutego o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.

4. Po raz ostatni zachęcam do obejrzenia filmu „Największy z cudów” (o cudzie Eucharystii), który jest wyświetlany w kinie Helios w Galerii Pomorskiej. Dodatkowy seans odbędzie się w poniedziałek 24 lutego  o godz. 9.00, a ostatnia możliwość w piątek 28 lutego o godz. 19.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca udamy się do chorych i osób starszych z posługą sakramentalną.

6. Zachęcam do włączenia się w przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II przez nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. W ramach tej modlitwy w najbliższą sobotę o godz. 8.00 zostanie odmówiony różaniec święty, a następnie tradycyjnie o 8.30 odbędzie się Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.

7. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

8. Trwa okres rozliczeń podatkowych. Zachęcam do przekazania 1% podatku na organizacje związane z Kościołem niosące pomoc potrzebującym, np.: Caritas lub Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegóły na plakatach.

9. Terminy spotkań dla młodzieży klas II i III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowana zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Dobry Papież – o bł. Janie XXIII; wspomnienia: Jan Paweł II w moim życiu; Jak powinien się zachować katolik wobec krytyki kapłanów?; Dlaczego w liczbie przeszczepów narządów jesteśmy prawie najgorsi w Europie?; Dlaczego z wiekiem mniej się cieszymy?

11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Jerzy Gorgoń

Marek Duczmal

Krystyna Kaczmarek

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.02.21 11:30, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka