Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

VII Niedziela Wielkanocna C - Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj podczas Msza św. o godz. 11.00 dzieci klas drugich naszej parafii przyjmują I Komunię św. Po południu nabożeństwo majowe dla dzieci, rozdanie pamiątkowych obrazów i zdjęcie o godz. 15.30. Otoczmy te dzieci naszymi modlitwami, aby ich spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym wydało w ich życiu błogosławione owoce. W czasie białego tygodnia dzieci będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych o godz. 18.00 oraz Mszy św. o 18.30.

2. W tym tygodniu łącznie z nabożeństwami majowymi będziemy przeżywać nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będziemy również obchodzić święto św. Macieja Apostoła oraz święto św. Andrzeja Boboli.

3. Kolejne spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w domu katechetycznym w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. W przyszłą niedzielę - 19 maja na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci trzecich klas przeżywać będą rocznicę Komunii św. Spowiedź dla tych dzieci odbędzie się w piątek 17 maja od godz. 16.00.

5. Przypominam, że kończy się powoli czas Komunii i spowiedzi św. wielkanocnej. Przypominam o obowiązku przyjęcia tych sakramentów wynikającym z przykazania kościelnego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

7. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Adam Chyła

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.05.11 09:15, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka