Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

VI Niedziela Zwykła rok A

1. Nadal zbierane są podpisy pod wnioskiem o referendum dotyczącym przyszłości polskich lasów. Osoby, które już się wpisały, a nie podały numeru pesel, prosimy o uzupełnienie.

2. Ważne zebranie lektorów naszej parafii w Domu Parafialnym we wtorek. Początek o godz.19.07.

3. Zebranie Koła Misyjnego w czwartek 20 lutego o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

4. Zachęcam do obejrzenia filmu „Największy z cudów” (o cudzie Eucharystii), który będzie wyświetlany dodatkowo w kinie Helios w Galerii Pomorskiej we wszystkie piątki lutego o godz. 19.00. Film jest w technologii trójwymiarowej. Cena na te seanse jest obniżona.  Plakat na tablicy ogłoszeń.

5. Zachęcam również do wsparcia dzieła budowy domu zakonnego, które podjęły w Pawłodarze (w Kazachstanie) Siostry Klaryski wywodzące się z bydgoskiego domu przy ul. Gdańskiej. Informacje na plakacie.

6. Trwa okres rozliczeń podatkowych. Zachęcam do przekazania 1% podatku na organizacje związane z Kościołem niosące pomoc potrzebującym, np.: Caritas lub Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegóły na plakatach.

7. Terminy spotkań dla młodzieży klas II i III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowana zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Co papież Franciszek powiedział polskim biskupom?; O dramacie ludzi w Republice Środkowoafrykańskiej; O nowej sytuacji Telewizji Trwam; Wywiad z ks. Dariuszem Oko; o 20-leciu Koła Misyjnego działającego w naszej parafii; Czym jest nowenna pompejańska; dla rodziców: O emocjach nastolatka.

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Jerzy Jerzewski

Antoni Matylis

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.02.15 13:31, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka