Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

VI Niedziela Zwykła B

 1. W środę 11 lutego ks. bp Jan Tyrawa udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dziękuję za świadectwo wiary, właściwe zachowanie oraz złożony dar ołtarza w postaci dwóch ornatów i pozłacanej tacy na obrączki.
 2. W środę popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 9.30, 16.00, 17.15, 18.30 i 19.30. Tego dnia wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły. Ofiary z tego dnia tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji. Również od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, a w tę niedzielę rozpoczyna się 48. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W środę biuro księdza będzie zamknięte! 
 3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne głosił będzie ks. Adam Rożniakowski.
 4. Spotkanie członków Koła Misyjnego odbędzie się w  piątek 20 lutego o godz. 15.45 w Domu Parafialnym.
 5. Przypominam rodzicom dzieci klas II szkoły podstawowej mających przystąpić do I Komunii św. i młodzieży II klas gimnazjalnych pragnącej przygotować się do sakramentu bierzmowania, aby w biurze parafialnym zapisali swoje dzieci. Po feriach zimowych w Wielkim Poście odbędzie się spotkanie.
 6. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjum nr 25 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 odbędą się od 2 do 4 marca (w drugim tygodniu Wielkiego Postu).
 7. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne rozpoczną się w 3. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od 8 – 12 marca, czyli do czwartku włącznie. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. prof. Tadeusz Guz.
 8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły: „Kiedy ciało mówi kocham”; „Małżeństwo jest symbolem życia”; „Bronimy konstytucji i nie ustąpimy”.
 9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 10. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Irena Woźniak
  † Maria Zywert
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

  ks. Roman Adam Kneblewski

Dodane: 2015.02.13 18:14, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka