Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 2. Msza św. dla Duszpasterstwa Kolejarzy zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00 Po Mszy św. odbędzie się spotkanie do Domu Parafialnym. Natomiast w najbliższą niedzielę podczas Sumy Parafialnej o godz. 10.30 Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich dziękować będzie za 25 lat swojej działalności.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których będziemy się modlić o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
 4. Próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.
 5. W środę do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św. oraz nabożeństwo uwielbieniowe zaprasza, działająca w naszej Parafii, wspólnota Sursum Corda.
 6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy w łączności z nabożeństwem majowym.
 7. W przyszłą sobotę kolejne dwie grupy dzieci z naszej Parafii przystąpi do I Komunii św. podczas specjalnych Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 17.00.
 8. Także w sobotę odbędzie się spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca – o godz. 15.00 w kościele wspólnie odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie spotkanie w Domu Parafialnym.
 9. We wtorek 18 maja zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II w 101 rocznicę urodzin Papieża. Początek modlitwy wspólnym różańcem o godz. 17.30, następnie Msza św. oraz okolicznościowy wieczór ze św. Janem Pawłem II.
 10. Organizujemy wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i Róży Marii Czackiej, które odbędą się w Warszawie, 12 września. Zapisy na wyjazd przyjmowane są w Biurze Parafialnym – obowiązuje wpłata przy zapisie 50 zł.
 11. W związku z kolejnym atakiem na media katolickie w Polsce, Akcja Katolicka wystosowała do Prezydenta RP Andrzeja Dudy list z prośbą o zainteresowanie się tą sprawą. Osoby chcące podpisać ten list mogą to uczynić przy wyjściu z kościoła.
 12. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy do puszek 850 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.
 13. Mężczyzn i chłopaków powyżej 15 roku życia, grających w piłkę nożną, zapraszamy do udziału w nowopowstającej drużynie piłkarskiej. Zgłaszać się można osobiście do ks. Proboszcza lub do Biura Parafialnego.
 14. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” a także ciekawe artykuły z prasy katolickiej wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 15. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja wydarzeń w naszej Parafii od Świąt Wielkiej Nocy.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Jan Rudnicki lat 70;

† Helena Piotrowiak lat 89;

† Zbigniew Pabel lat 69;

† Katarzyna Brzezińska lat 44;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.05.08 13:15, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka