Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj dzieci naszej parafii przyjmują po raz pierwszy Komunię świętą na Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwo majowe dla tych dzieci odbędzie się o godz. 16.00, a po nim otrzymają pamiątkowe obrazki i zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Przez cały tydzień dzieci bedą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszach św. wieczornych. Towarzyszmy wszyscy tym dzieciom naszą modlitwą i świadectwem życia. Ofiary z dzisiejszej niedzieli tradycyjnie przeznaczone będą na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.

2. W poniedziałek, wtorek i środę procesja eucharystyczna o dobre urodzaje.

3. W środę obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

4. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego według tradycyjnego kalendarza liturgicznego przypada w najbliższy czwartek, tj. 17 maja. Toteż świąteczna Msza św. zostanie w tym dniu odprawiona w klasycznym rycie rzymskim o godz. 19.30. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi dodatkowe majowe nabożeństwo.

5. Przypominam wszystkim o kończącym się powoli okresie spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

6. W przyszłą niedzielę dzieci klas III bedą obchodzić rocznicę pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek od godz. 16.00 do 17.00, a próba dla wszystkich dzieci w sobotę o godz. 10.00 przy kościele.

7. Również w przyszłą niedzielę Pan Organista będzie zbierał datki do puszki na remont organów.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym m.in.: bezpłatny dodatek o sytuacji finansowej Kościoła i rozmowach z rządem w tej kwestii.

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
† Ludwika Orysiak
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2012.05.12 17:58, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka