Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

VI Niedziela Wielkanocna rok A

1. Rozpoczął się Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z programem umieszczonym na tablicy ogłoszeń, aby Ewangelia w żywy sposób dotarła do serc wierzących, wątpiących i poszukujących.

2.W najbliższy piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego.

3. Zebranie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w piątek 30 maja o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Zapraszam wszystkich członków wspólnoty.

4. W najbliższą sobotę odbędą się święcenia prezbiteratu w naszej Katedrze na Mszy św. o godz. 10.00. Kandydatów do święceń, rozpoczynających rekolekcje przed święceniami, otoczmy naszymi modlitwami.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po porannej Mszy św. zebranie Żywego Różańca. Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia ostania Msza św. niedzielna będzie odprawiana o godz. 20.00.

6. Kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w czasie wielkanocnym stanowi obowiązek każdego katolika.

7. Duszpasterstwo rodzin naszej diecezji zaprasza na wykład na temat: "In vitro czy naprotechnologia" - w Domu Polskim 28 maja o godz. 18.00, a  w dniach 7 - 8 maja w Diecezjalnej Poradni przy parafii Chrystusa Króla odbedą się warsztaty o komunikacji. Szczegóły na plakatach.

8. Gimnazjum nr 24 przy ul. Kościuszki 37a prowadzi nabór do klasy ratowniczej, sportowej i dziennikarskiej. Uczniowie, którzy pragną nieść pomoc innym, a w przyszłości ratować ludzkie życie mogą wybrać klasę ratowniczą. Zajęcia są prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów. Rekrutacja trwa do 3 czerwca. Sekretariat szkoły jest czynny codziennie od 8.00 do 15.00.

9. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zapraszają młodzież męską od 16. roku życia do wzięcia udziału w V spływie kajakowym, organizowanym w dniach od 6 do 10 lipca. Szczegóły na plakacie.

10. Grupa wsparcia Al-anon zaprasza rodziny, które borykają się z problemem alkoholowym do uczestnictwa w spotkaniach przy ul. Dworcowej 67 (I piętro) w budynku przychodni. Na stoliku są wyłożone ulotki.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów m.in.: Trudny pontyfikat Franciszka; O powrocie ciała św. Urszuli Ledóchowskiej do Polski; O problemach polskiego górnictwa; dla rodziców: Gdy każda rozmowa kończy się źle.

12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Lech Kamiński

Zbigniew Klofta

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.05.24 10:11, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka