Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

VI Niedziela Wielkanocna C

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Również dzisiaj zbiórka ofiar do skarbon na dzieła Radia Maryja.

2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną.

3. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława, a w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Kolejne spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w domu katechetycznym w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 16.00 w domu parafialnym.

6. Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce w piątek o 19.15. Po Mszy św. wykład prof. dra hab. Wojciecha Polaka zatytułowany „Dlaczego Polska powinna być mocarstwem?”

7. Przypominam, że w sobotę 11 maja - po Mszy św. o godz.12.00 - wyruszy z naszego kościoła III Marsz Kujawsko-Pomorski w Obronie Wartości Narodowych.

8. W gablocie ogłoszeń i w internecie zamieszczone są terminy spotkań bezpośredniego przygotowania dzieci do I Komunii św.

9. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. w sobotę 11 maja od godz. 9.45. Po dzieciach pierwszokomunijnych do spowiedzi przystąpić mogą osoby z ich rodzin. Ze względu na spowiedź w sobotę będzie nieczynne biuro księdza.

10. W przyszła niedzielę uroczysta Msza św. z udzieleniem I Komunii św. Uroczystość rozpoczyna się o godz. 10.45. przed kościołem. Osoby, które nie są związane z dziećmi przystępującymi do Komunii prosimy, aby przyszły na inną godzinę. Również Msza św. tradycyjnie sprawowana o godz. 12.15 rozpocznie się dopiero po zakończeniu uroczystości. Po południu nabożeństwo majowe dla dzieci, rozdanie pamiątkowych obrazów i zdjęcie o godz. 15.30.

11. W niedzielę 18 maja na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przeżywać będą I rocznicę Komunii św. Spowiedź dla tych dzieci odbędzie się w piątek 17 maja od godz. 16.30.

12. W zakrystii jest jeszcze do nabycia płyta z piosenkami pielgrzymkowymi. Płyta-cegiełka jest w cenie 20 złotych i stanowi pomoc w zorganizowaniu Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

13. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Ostródy na poświęcenie figury św. Maksymiliana Kolbego. Odbędzie się ona w sobotę 18 maja. Zgłoszenia w biurze parafialnym.

14. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

16. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Gertruda Musielewicz

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...


ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2013.05.04 09:20, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka