Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś po każdej Mszy św. Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia, a w Domu Parafialnym przyjmowane są ofiary na KUL. Na stolikach znajdują się ważne artykuły z prasy katolickiej, można też nabyć cudowne medaliki. Zbierane są również podpisy pod projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka.
 2. Jutro, tj. w poniedziałek, zarówno biuro cmentarne, jak i biuro księdza będzie czynne tylko przed południem, w godzinach od 10.00 do 12.00.
 3. Rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. We wtorek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Natomiast nabożeństwo do św. Michała Archanioła oraz spotkanie Stowarzyszenia "Dwie Korony" odbędzie się - w łączności z odpustem w Gargano - w niedzielę 8 maja po Mszy św. o godz. 14.00, czyli ok. 15.30.
 4. W najbliższy czwartek - zgodnie z tradycją katolicką - święto Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu zostanie odprawiona świąteczna Msza św. w klasycznym rycie rzymskim o godz. 19.15. Natomiast nabożeństwo do św. Gemmy odprawione zostanie wyjątkowo w czwartek przed drugim piątkiem miesiąca, czyli 12 maja, jak zwykle o 19.15.
 5. W najbliższy piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego, a w sobotę - do św. Andrzeja Boboli.
 6. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. (w Domu Parafialnym) odbędzie się spotkanie z drem Patrykiem Tomaszewskim, zatytułowane "Fenomen polskiego nacjonalizmu". Szczegóły na ulotkach.
 7. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła.
 8. Spowiedź generalna dla dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 12.30. Próba generalna rozpocznie się o godz. 15.00. Natomiast osoby chętne, które pragną posprzątać i wystroić naszą świątynię proszone są o przybycie na godz. 10.00.
 9. W przyszłą niedzielę uroczysta Msza św. z udzieleniem I Komunii św. Uroczystość rozpoczyna się o godz. 10.45. przed kościołem. Osoby, które nie są związane z dziećmi przystępującymi do Komunii prosimy, aby przyszły na inną godzinę. Msza św. zwyczajnie sprawowana o godz. 12.15 rozpocznie się dopiero po zakończeniu uroczystości. Po południu nabożeństwo majowe dla dzieci, rozdanie pamiątkowych obrazów i zdjęcie o godz. 16.30. Tego dnia taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii.
 10. Do biura cmentarnego można przynosić zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny.
 11. Nasza parafia organizuje wyjazd na ŚDM w dniach od 28 lipca do 1 sierpnia. Koszt: 460 zł. Zapisy do 30 kwietnia. Więcej szczegółów u wolontariuszy i na stronie: SDM2016.bydgoszcz.pl.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Teresa Przegiętka

† Maciej Wrzeszcz

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.04.28 15:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka