Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas drugich naszej parafii przyjmują I Komunię św. Po południu nabożeństwo majowe dla dzieci, rozdanie pamiątkowych obrazów i zdjęcie o godz. 15.30. Otoczmy te dzieci naszymi modlitwami, aby ich spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym wydało w ich życiu błogosławione owoce. W czasie białego tygodnia dzieci będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych o godz. 18.00 oraz Mszy św. o 18.30.
 2. Dzięki ofiarności naszych parafian udało się zebrać kwotę PLN 3.230,26 na leczenie Joasi Feldheim. Z serca Bóg zapłać! Bóg zapłać również za PLN 1.616,70, które udało nam się zebrać na rzecz Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki.
 3. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie z tradycyjnym kalendarzem przypada ono na czwartek 14 maja. Toteż w tym dniu zostanie odprawiona dodatkowo Msza św. w klasycznym rycie rzymskim o godz. 19.15. Według zaś nowego porządku Wniebowstąpienie Pańskie obchodzimy w przyszłą niedzielę.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia.
 5. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. Przypominam o uczestnictwie w nabożeństwach dzieciom, które przystąpiły dziś do I Komunii św. oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 
 6. Spotkanie Koła Misyjnego odbędzie się w piątek 15 maja o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.
 7. Przypominam, że w każdy piątek - z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, które (jak wiadomo) są już u nas inaczej zagospodarowane – jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.15, w klasycznym rycie rzymskim (bez kazania), po której gorąco zapraszam na katechezę dla dorosłych i młodzieży z cyklu „Kurs Życia”. Do brania udziału w rzeczonych katechezach starajmy się zachęcić młodzież i osoby dorosłe z naszego otoczenia.
 8. W najbliższy piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego.
 9. W sobotę 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 10. Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy przy ul. Kościuszki 37A zaprasza uczniów klas VI szkół podstawowych i ich rodziców na drzwi otwarte, które odbędą się 16 maja od godz. 10.00 do 13.00. Gimnazjum proponuje naukę w klasach: ratowniczej, dziennikarsko–krajoznawczej i ogólnej z elementami sportu. Pracownicy szkoły udzielają pomocy w naborze elektronicznym do gimnazjum w godz. od 8.00 do 16.00. Przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotki i pocztówki zawierające informacje na temat edukacji w Gimnazjum nr 24.
 11. Za tydzień będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Nepalu.
 12. W niedzielę 17 maja od godz. 10.00 do 16.00 na Wyspie Młyńskiej z racji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Krajowego Dnia Położnych odbędzie się impreza plenerowa pt.: „Pielęgniarki i położne w życiu każdego z nas”.
 13. Terminy spotkań z młodzieżą klas II gimnazjum pragnącą przystąpić do sakramentu bierzmowania zostały zamieszczone w internecie. 
 14. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży, jak również te, które uprzednio pobrały i wypełniły deklarację przyjęcia młodzieży proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
 15. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły: „Gadająca wolność” – co to znaczy być człowiekiem sumienia; „Nick Vujicic, człowiek szczęśliwy – niezwykła historia niepełnosprawnego Australijczyka”
 16. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 17. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

                  † Irena Kujawa

        Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.05.08 12:56, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka