Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

V Niedziela Zwykła C

 

1. Z okazji światowego dnia chorych w Katedrze, czyli dawniejszej Farze odprawiona zostanie uroczysta Msza św. - z możliwością przyjęcia sakramentu chorych - w poniedziałek 11 lutego o godz. 12.00.

2. W środę popielcową Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 9.30, 17.15, 18.30 i 19.30. Tego dnia wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły. Ofiary z tego dnia tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji.

3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45 dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30 – kazania pasyjne będzie głosił ks. Krzysztof Danowski.

4. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 4 – 6 marca. W czwartek 7 marca ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum.

5. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne rozpoczną się w 4. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od 10 – 13 marca. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. Jacek Bałemba, salezjanin, autor internetowego blogu "Sacerdos Hyacinthus" oraz paru cennych publikacji książkowych.

4. Młodzieży klas II gimnazjum oraz ich rodzicom przypominamy, że z początkiem Wielkiego Postu rozpoczynają przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy w biurze parafialnym. Prosimy rodziców, aby zainteresowali się młodzieżą i dopomogli w przygotowaniu.

5. W przyszłą sobotę biuro księdza będzie nieczynne z powodu konferencji dla duchowieństwa.

6. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Teresa Jażdżewska

† Lucyna Wojciechowska

† Donat Zalewski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2013.02.03 22:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka