Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

V Niedziela Zwykła

 1. Dziś po każdej Mszy św. Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia oraz rozdaje cudowne medaliki, wolontariusze rozprowadzają koronkę do św. Gemmy, a w Domu Parafialnym zbierane są składki na KUL.
 2. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 3. W środę popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 9.30, 16.00, 17.15, 18.30 i 19.30. Tego dnia wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły. Ofiary z tego dnia tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji. Również od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, a w tę niedzielę rozpoczyna się 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W środę biuro księdza będzie zamknięte! 
 4. 11 lutego, w dzień chorego – Matki Bożej z Lourdes - zostanie odprawiona dodatkowo  Msza św. o godz. 9.30. Zachęcamy, by dopomóc dotrzeć tym, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła.
 5. W piątek przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po Mszy św. o godz. 7.30 do nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 16.45.
 6. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne głosił będzie ks. Wojciech Piskorz.
 7. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne rozpoczną się w 3. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od do czwartku włącznie. Nauki rekolekcyjne głosił będzie o. Rafał Pujsza.
 8. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
 9. Działające przy Fundacji „Wiatrak” Forum Dialogu i Myśli Jana Pawła II zaprasza na obchody Światowego Dnia Chorego 13 lutego o godz. 10.00.
 10. Zachęcam również do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuł pt.: „Do kraju gnębionego przez diabła”.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Helena Zgoda

† Jan Różański

† Sabina Piwowarska

† Stefan Skutiński

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.02.05 10:05, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka