Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy pasyjny okres Wielkiego Postu – krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: w piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 (w tym tygodniu prowadzona przez Duszpasterstwo Kolejarzy) a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30.
 3. Dzisiaj kończy się w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła wystawione są jeszcze kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbardziej potrzebujących rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Prosimy także o zgłaszanie takich osób do biura parafialnego.
 4. Dzisiaj także obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki – czyli dzień osób z zespołem Downa. W związku z tym dniem zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Pani Katarzyny Fikowskiej, żyjącej z tego rodzaju niepełnosprawności.
 5. Od poniedziałku codziennie będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi św. od godz. 17.30. Prosimy nie odkładać Spowiedzi na ostatnie chwile przed Świętami.
 6. W najbliższą środę wspólnota „Sursum Corda” zaprasza do wspólnej modlitwy o godz. 18.00.
 7. Do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, która przypada w najbliższy czwartek, codziennie na wieczornej Mszy św. włączamy się w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W samą Uroczystość będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
 8. W tym dniu dziękować będziemy także za dar istniejącej od 17 lat Diecezji Bydgoskiej.
 9. W Niedzielę Palmową, za tydzień, podczas wszystkich Mszy św. pobłogosławione zostaną palmy. Zwracamy się z prośba do osób posiadających w swoich domach palmy o ofiarowanie kilku liści dla służby liturgicznej.
 10. W Niedzielę Palmową nabożeństwo Gorzkich Żali w połączeniu z Misterium Męki Pańskiej, które w tym roku wyjątkowo nie odbywa się w fordońskiej Dolinie Śmierci ale w parafiach. Obejrzyjmy i posłuchajmy zaproszenia na to wydarzenie, które odbędzie się o godz. 16.00.
 11. Nasza Parafia włącza się w Diecezjalną Sztafetę Modlitw o Powołania – uczynimy to w sposób szczególny w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali w Niedzielę Palmową.
 12. Odwiedziny kapłanów u chorych z przedświąteczna posługą sakramentalną będą w tym tygodniu. Do czwartku można zgłaszać chorych w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 13. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. Wynikiem tegorocznej „Kolędy” powstało kilka grup, które mają zatroszczyć się o życie naszej wspólnoty parafialnej. Tych, którzy zapisali się do nich w czasie ostatniego spotkania ogólnego, jak i wszystkich chętnych zapraszamy, od jutra, na spotkania w swoich komórkach, w określonych terminach, które są podane na stronie internetowej parafii i wywieszone w gablotach.
 15. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 5990 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel. W ostatnim czasie zakupione zostały m.in. kolumny głośnikowe dla zespołów muzycznych. Zapraszamy także do korzystania z transmisji internetowej Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła.
 16. Istnieje możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na zespół Caritas, działający w naszej parafii. Szczegóły na wyłożonych oświadczeniach, które będą musiały wrócić do parafii, aby na ich podstawie nasz zespół Caritas mógł otrzymać kwotę podatku. Proponujemy bezpłatną pomoc w rozliczaniu PITów, które prosimy dostarczać do biura parafialnego.
 17. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”
 18. Prosimy o słowo naszego dzisiejszego gościa Pana Marcina Żukowskiego.
 19. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Barbara Szymańska lat 69;

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 


Dodane: 2021.03.19 20:50, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka