Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy pasyjny okres Wielkiego Postu – krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do Wielkiego Piątku.
 2. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o nasze kapłańskie funkcjonowanie w aktualnym czasie. Jesteśmy dumni z naszych Parafian, wykazujących się ogromną dojrzałością i zrozumieniem w nieustannie zmieniającej się sytuacji naszego życia. Otaczamy was nasza kapłańską modlitwą i jeszcze raz wyrażamy gotowość do służby w tym trudnym czasie każdemu z was.
 3. Kończymy dzisiaj zbiórkę produktów spożywczych, środków czystości, z których przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących pomocy rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Jeszcze dzisiaj można przynosić dary do zakrystii.
 4. Zgodnie z najnowszymi zarządzeniami w jakiejkolwiek liturgii sprawowanej w kościele może uczestniczyć 5 osób oraz sprawujący posługę. Pierwszeństwo udziału w Mszach św. będą miały zawsze osoby związane z intencjami mszalnymi. Prosimy o potwierdzanie zamówionych intencji na dwa tygodnie przed ich odprawieniem oraz informujemy, że są jeszcze wolne intencje na kwiecień i maj. Istnieje możliwość rezerwacji intencji mszalnych drogą telefoniczną i elektroniczną (w mailu prosimy o podanie telefonu kontaktowego).
 5. W czasie ceremonii pogrzebowych na naszym parafialnym cmentarzu może także uczestniczyć maksymalnie 5 osób z najbliższej rodziny oraz kapłan i obsługa pogrzebu.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki po porannej oraz wieczornej Mszy św.
 7. Od poniedziałku do soboty włącznie trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy wspólnie Anioł Pański w południe, a o godz. 15.00 Koronkę
  do Miłosierdzia Bożego. 
 8. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa, będzie w dni powszednie od godz. 17.00.
 9. W trosce o naszych Parafian i możliwie jak najpełniejszy udział w liturgii w łączności z naszą świątynią z radością informujemy, że będziemy transmitować na żywo na stronie internetowej parafii oraz na facebooku:

  - w niedzielę Sumę parafialną o godz. 11.00;

  - od poniedziałku do piątku Msze św. wieczorne o godz. 18.00

  - w sobotę Mszę św. o godz. 7.30;

  - w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30;

  - w piątek Drogę Krzyżową po wieczornej Mszy św.

 10. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, celebrując związane z tymi dniami nabożeństwa.
 11. W czwartek, 2 kwietnia, obchodzić będziemy 15 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszego rodaka w trudzie przeżywanego przez nas czasu, a o godz. 21.37 wystawienia zapalonej świecy w oknie i wspólnego odmówienia dziesiątki Różańca.
 12. Chorych pragnących skorzystać z posługi sakramentalnej przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego (także odwiedzanych co miesiąc przez księży) prosimy o kontakt telefoniczny do piątku włącznie.
 13. Przypominamy, że biura cmentarne i parafialne (tylko w sprawach nagłych
  i koniecznych) czynne są od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 11.00.
 14. Jeszcze raz apelujemy by z troski o zdrowie swoje i innych pozostać w domach, wykorzystując ten czas na jak najlepsze przeżycie kończącego się okresu Wielkiego Postu, w którym Chrystus zaprasza nas do nawrócenia i uporządkowania swojego życia jak i relacji małżeńskich, rodzinnych oraz międzyludzkich. Z wielką wdzięcznością za ofiarną służbę, polecajmy modlitwie, wszystkich, którzy w tym trudnym czasie pomagają nam bezpiecznie i możliwie normalnie żyć – służbie zdrowia, organom administracji państwowej i samorządowej, wszelkim służbom publicznym, pracującym zawodowo oraz wolontariuszom.
 15. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 16. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Ryszard Krysiak

† Elżbieta Maciejko

† Małgorzata Pawełkiewicz

† Wanda Frelich

† Wojciech Czeszejko - Sochacki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2020.03.28 17:42, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka