Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

V Niedziela Wielkiego Postu rok A

1. Sobotnią Mszą św. wieczorną rozpoczęliśmy nasze rekolekcje parafialne, a także rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych. Rekolekcje prowadzi ks. Karol Dąbrowski, michalita, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. W porządku parafialnym nauki będą głoszone w niedzielę podczas każdej Mszy św. a od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 9.00. Nauki dla środowisk inteligenckich i twórczych od niedzieli do wtorku po Mszy św. wieczornej. W czasie rekolekcji przeżywamy nawiedzenie kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano, które będzie trwało do poniedziałkowego wieczora. Następnie odbędzie się uroczysta intronizacja figury św. Michała Archanioła w naszym kościele.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj również przeprowadzana jest zbiórka do skarbon na dzieła Radia Maryja. Za ofiarność  serdeczne Bóg zapłać!

3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.

4. Kosz na trwałe produkty żywnościowe dla osób i rodzin potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony w kościele. Zachęcam wszystkich do podjęcia tej formy jałmużny wielkopostnej, jak również dofinansowania obiadów dla dzieci z naszej parafii.

5. W zakrystii i u ministrantów są jeszcze do nabycia świece „Paschaliki” na stół wielkanocny. Świece są w cenie 12 złotych. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

7. III Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 47 (przy III LO) zaprasza kandydatów na "drzwi otwarte" w sobotę 12 kwietnia om godz. 10.00. Na młodzież czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

8. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy prowadzący kształcenie i terapię dzieci i młodzieży z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną zaprasza na Drzwi Otwarte 11 kwietnia w godzinach 9.00 – 17.00. Szczegóły na plakacie.

9. W sobotę księża udadzą się do dodatkowych chorych z Komunią św. wielkanocną. Można ich zgłaszać do czwartku 10 kwietnia w biurze parafialnym. W sobotę spowiedź od godz. 17.00-18.30. Proszę, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę.

10. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone w czasie Mszy św. 21 kwietnia (II dzień Świąt Wielkanocnych). Dlatego proszę, aby zgłoszenia dzieci do chrztu na ten termin dokonać w tym tygodniu do soboty włącznie.

11. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm.

12. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej, w najbliższą sobotę - 12 kwietnia. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt 20 zł.

13. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterski „Martyria”  organizuje XIII Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową 13 kwietnia o godz. 16.00 i 20.00. Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą świec. Szczegóły na plakacie.

14. Koło Misyjne działające w naszej parafii prosi o przynoszenie fantów na loterię misyjną. Na potrzeby misji można dalej przynosić również stare telefony komórkowe, ładowarki oraz znaczki pocztowe.

15. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: O proteście rodziców niepełnosprawnych dzieci w sejmie; O kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej; Jaką cenę zapłaci Polska za Ukrainę?; w rozważaniach wielkopostnych o zadośćuczynieniu Panu Bogu i bliźniemu; dla rodziców: Jakie pułapki i problemy czekają rodziców w wychowaniu dzieci?

16. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

17. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Helena Sempowicz

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 

 

 

 


Dodane: 2014.04.04 17:22, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka