Dziś jest 23 sierpnia A.D. 2019 - Piątek XX tygodnia Okresu Zwykłego
 

V Niedziela Wielkiego Postu 2016

  1. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
  2. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w środę, 16 marca, po wieczornej Mszy Św.
  3. W piątek, 18 marca o godzinie 16.oo odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego, a o godzinie 16.45 - Droga Krzyżowa przygotowana przez parafialny Oddział Światowych Dni Młodzieży. Obecność młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania obowiązkowa.
  4. W sobotę, 19 marca, uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego. Tego dnia w naszej parafii ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
  5. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej, w sobotę 19 marca. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt 20zł.
  6. Przyszła niedziela – Niedziela Palmowa – rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.
  7. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych i młodzieży - o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.
  8. Przy ołtarzu św. Antoniego został wystawiony kosz na żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.
  9. Dzisiaj w godz. od 10.00 do 12.00 w Domu Parafialnym będzie można skorzystać z pomocy przy wypełnianiu PIT z odpisem podatku, a parafialny Oddział Światowych Dni Młodzieży przeprowadza zbiórkę pieniędzy na organizację tych obchodów w naszej parafii. Więcej szczegółów udzieli przedstawiciel tego oddziału.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

        † Marta Araczyńska

        † Edmund Łukomski

        † Kazimierz Połczyński

        † Kazimierz Pieprz

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ksiądz Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.03.12 12:58, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka