Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

V Niedziela Wielkiego Postu 2015

 1. W zakrystii i u ministrantów są jeszcze do nabycia świece „paschaliki” na stół wielkanocny. Świece są w cenie 12 złotych. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.
 2. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w piątek 27 marca o godz. 9.00.
 4. Zbliża się dzień 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – który tradycyjnie obchodzony jest jako dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Ze stolików można zabrać foldery deklaracji, a przyrzeczenie Duchowej Adopcji zostanie złożone wspólnie w środę podczas wieczornej Mszy świętej.
 5. W środę 25 marca obchodzimy również rocznicę powstania Diecezji. W tym dniu zostanie odprawiona dodatkowo Msza św. w Klasycznym Rycie Rzymskim o godz. 19.15.
 6. Spotkanie z dziećmi klas III przygotowującymi się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 28 marca o godz. 14.00. Zbiórka przy kościele. Również w najbliższą sobotę ulicami Bydgoszczy przejdzie Droga Krzyżowa. Uczestnicy będą w tym roku szczególnie modlić się za osoby konsekrowane pracujące na terenie diecezji, a także o nowe Chrystusowe powołania. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.30 przy Katedrze, a zakończy się w Bazylice św. Wincentego á Paulo. W tym dniu przypada także rocznica ingresu Księdza Biskupa do Katedry.
 7. W tygodniu zostaną odprawione dodatkowo dwie Msze św. żałobne Requiem: w poniedziałek oraz w piątek o godz. 19.15.
 8. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej w sobotę 28 marca. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt 20 zł.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy św.
 10. Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz młodzieży klas II gimnazjum pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.
 11. W  Wielkim Poście zachęcamy do wsparcia dzieł miłosierdzia. Między innymi jest to finansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin. Skarbonka na ten cel znajduje się nieopodal ołtarza przy stoliku z gazetami, a obok ołtarza św. Antoniego znajduje się kosz na trwałą żywność.
 12. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły:  „Fakty zamiast ideologii – działacze pro-life mają za sobą liczne argumenty naukowe”, „Post już nie taki ścisły”, „Dziecko, wiara, inspiracja”.
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Zbigniew Grzechowiak
  † Felicja Krasoń
  † Irena Piskorz

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Ksiądz Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.03.20 18:51, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka