Dziś jest 29 czerwca A.D. 2022 -
 

V Niedziela Wielkanocna

 1. Trwa miesiąc maj szczególnie poświęcony modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny - w naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie (także w niedziele) po wieczornej Mszy św.  
 2. W środę, 13 maja, przypada 103 rocznica pierwszego objawienia Najświętszej Maryi Panny w Fatimie oraz 39 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. Wsłuchując się w orędzie fatimskie podejmijmy codzienną modlitwę różańcową oraz dzieła pokutne w trosce o naszą Ojczyznę i cały świat. W naszym kościele różaniec odmawiamy wspólnotowo w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszym kościele
  od poniedziałku do piątku od porannej do wieczornej Mszy św.
 4. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w naszym kościele, we Mszy św.  może uczestniczyć 60 osób. Prosimy w związku z tym o bezwzględne przestrzeganie środków bezpieczeństwa – zachowanie dwóch metrów dystansu między osobami w kościele oraz zakrywanie twarzy maseczkami ochronnymi.
 5. Przypominamy, że komunia św. udzielana jest najpierw osobom pragnącym przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, następnie tym, którzy pragną przyjąć je do ust (przy balaskach, na klęcząco).
 6. W związku ze zmianą ograniczenia liczby wiernych internetowa transmisja Mszy św. z naszego kościoła odbywać się będzie jedynie w niedziele – transmitować będziemy Sumę o godz. 11.00.
 7. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 8. Od poniedziałku biura cmentarne i parafialne czynne będą od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00.
 9. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 10. Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im św. Teresy od Dzieciątka Jezus planuje otworzyć od września szkołę podstawową, która oparta będzie o katolickie wartości, klasyczne wychowanie i edukację. Bliższe informacje można uzyskać po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
 11. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” – w tym numerze szczególnie artykuły: o pracy sióstr dominikanek w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu, o pierwszych komuniach świętych w czasie pandemii, a także o sakramentach stanowiących istotę chrześcijaństwa.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Andrzej Beger

† Halina Grzegorzewska

† Waleria Jabłońska

† Damian Świciński

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.05.08 17:37, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka