Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

V Niedziela Wielkanocna rok A

1. W czwartek 22 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnia w tym roku szkolnym katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

2. W sobotę będziemy obchodzili Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach.

3. 24 maja obedzie się pielgrzymka młodych na Jasną Górę. Dorosłych prosimy o zachęcanie i finansowanie wyjazdu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

4. W zakrystii są jeszcze do nabycia płyty kompaktowe, które są cegiełkami pomocy dla przedstawicieli uboższych krajów, którzy będą chcieli uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Płyta zawiera piosenki związane z osobą św. Jana Pawła II i została wydana z okazji Jego kanonizacji. Cena płyty PLN 20.

5. Bydgoska Szkoła Nowej Ewangelizacji, Fundacja „Światło-Życie" Ośrodek w Bydgoszczy, organizatorzy Festiwalu Nowe Spojrzenie, a także parafie, stowarzyszenia, ruchy i wspólnoty diecezji bydgoskiej zapraszają na Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy. Spotkania, którym będzie towarzyszyło hasło „Wierzę i już!", odbywać się będą od 24 maja do 1 czerwca. Szczegółowy plan Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy będzie dostępny na stronach: www.oaza.lo.pl, www.bydgoszcz.oaza.pl oraz www.sne.bydgoszcz.pl.

6. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok 2014/2015. Egzaminy wstępne odbędą się w piątek, 13 czerwca, o godz. 19.00 w salce na plebanii przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy (Siernieczek, ul. Kapliczna 1). Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Janusz Tusk.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów m.in.: O niebezpieczeństwach zawartych w „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”; O walkach polskich żołnierzy pod Monte Cassino; Czy spowiadać się z grzechów, których się nie żałuje?; Wielkie przeciąganie liny - o wyborach do Europarlamentu; dla rodziców – o grach planszowych dla przedszkolaków.

8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Longina Górna

† Piotr Pawlak

† Ewa Chwiłka

† Katarzyna Mierzejewska-Witucka

† Marianna Żmich

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.05.15 10:39, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka