Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

V Niedziela Wielkanocna 2015

 1. Dziś po każdej Mszy św. wolontariusze zbierają ofiary na leczenie naszej drogiej i sympatycznej parafianki Joasi Feldheim. Gorąco zachęcam do ofiarności!
 2. Dziś w Domu Parafialnym zbierane są składki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Rozpoczął się maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. Przypominam o uczestnictwie w nabożeństwach dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 
 4. Przypominam, że w każdy piątek - z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, które (jak wiadomo) są już u nas zagospodarowane – jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.15, w klasycznym rycie rzymskim (bez kazania), po której gorąco zapraszam na katechezę dla dorosłych i młodzieży z cyklu „Kurs Życia”. Do brania udziału w rzeczonych katechezach starajmy się zachęcić młodzież i osoby dorosłe z naszego otoczenia.
 5. Jutro, w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy.
 6. We wtorek o godz. 19:15 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 7. Próba dla dzieci przed I Komunią św. odbędzie się w środę 6 maja o godz. 15.30. Spowiedź w sobotę 9 maja.
 8. „Internet w Rodzinie, zagrożenie czy szansa na rozwój?”, to temat konferencji, na którą zapraszamy na środę  6 maja, na godz. 9.30 - do budynku Opery Nova.
 9. W piątek, 8 maja o godz. 17.00 w Katedrze będzie sprawowana Msza św. w intencji pielęgniarek i położnych.
 10. W tym dniu obchodzimy również uroczystość św. Stanisława. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 19.15 będzie śpiewana oraz - w łączności duchowej z uroczystościami odpustowymi w Gargano - poprzedzona procesją ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. oczywiście katecheza dla dorosłych, na którą serdecznie zaprasz
 11. W przyszłą niedzielę uroczysta Msza św. z udzieleniem I Komunii św. Uroczystość rozpoczyna się o godz. 10.45. przed kościołem. Osoby, które nie są związane z dziećmi przystępującymi do Komunii prosimy, aby przyszły na inną godzinę. Msza św. zwyczajnie sprawowana o godz. 12.15 rozpocznie się dopiero po zakończeniu uroczystości. Po południu nabożeństwo majowe dla dzieci, rozdanie pamiątkowych obrazów i zdjęcie o godz. 15.30. Tego dnia taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii.
 12. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży, jak również te, które uprzednio pobrały i wypełniły deklarację przyjęcia młodzieży proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
 13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły: „Nieudany dialog z „Wyborczą””; „Patriotyzm pokolenia Z”; „Ile może prezydent?”.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.05.01 09:59, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka