Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
  Wszystkim kochanym Parafianom, drogim Gościom i Sympatykom naszego bydgoskiego Sacre Coeur – wraz z Księżmi Wikariuszami – życzę obfitości wszelkich potrzebnych łask od Zmartwychwstałego Pana. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii.
 2. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W piątek wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w święta o godz. 15.30, od wtorku do piątku w ramach nabożeństw o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 9.00.
 4. Ponieważ pierwszy piątek kwietnia przypadł na Wielki Piątek, Mszę św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce  odprawię w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli za tydzień – o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam.
 5. Terminy spotkań z dziećmi klas II przed I spowiedzią oraz termin spowiedzi zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie. Prosimy o modlitwę za te dzieci, aby jak najlepiej przeżyły chwilę spotkania z Chrystusem Miłosiernym.
 6. Koło misyjne prosi o fanty. Loteria odbędzie się w III Niedzielę Wielkanocną 22 kwietnia. Nadal na cele misji zbieramy stare telefony komórkowe oraz kule ortopedyczne.
 7. Zachęcam do lektury świątecznego wydania Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in.: Interesujący wywiad z abpem Stanisławem Gądeckim komentującym aktualną sytuację Kościoła w naszej Ojczyźnie; artykuł „Wołanie o prawdę” w sprawie tragedii smoleńskiej; w Przewodniku codziennego życia artykuł pt.: Czy twoje dziecko ma anoreksję?
 8. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Andrzej Hołub
  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski

Dodane: 2012.04.07 18:18, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka