Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 

 1. Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za wszelkie życznia, które dotarły do naszej parafii oraz za zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego. Szczególnie dziękujemy za  otwartość serc i ciepłe przyjęcie błogosławieństwa pokarmów w tegorocznej nietypowej formie. Mogło się ono odbyć dzięki ofiarności panów: Marka Piątkowskiego, Pawła Niedbalskiego, Michała Kołodzieja i Tomasza Grzelskiego. Dziękujemy również za przychylność Komendy Miejskiej Policji.
 2. Rozpoczęła się Oktawa Wielkanocna, która zakończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele, w dni powszednie, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św., w czasie której, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ramach trwającego zalecenia „Zostań w domu” polecamy lekturę „Dzienniczka” św. siostry Faustyny.
 3. Kontynuujemy transmisje Mszy św. z naszego kościoła w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy także o śledzenie naszej strony internetowej – wszelkie bieżące informacje będą tam zamieszczane.
 4. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Serce dla potrzebujących” – z zebranych darów przygotowaliśmy 70 paczek, które zostały przekazane przed Świętami Wielkiej Nocy osobom potrzebującym pomocy w naszej parafii.
 6. Przypominamy, że biura cmentarne i parafialne (tylko w sprawach nagłych
  i koniecznych) czynne są od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 11.00.
 7. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele. W związku z pojawiającymi się pytaniami podajemy numer konta naszej parafii 14 1240 1183 1111 0000 1291 0324
 8. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Irena Kwiatkowska

† Urszula Frydrychowicz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.04.12 15:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka