Dziś jest 29 czerwca A.D. 2022 -
 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wypełniającą  zapowiedź Chrystusa o darze Pocieszyciela, który zstąpił na Apostołów oczekujących wraz z Maryją w Wieczerniku. Dali oni początek wspólnocie Kościoła w którym jesteśmy od Chrztu św. Pełnię darów Ducha Świętego otrzymujemy w Sakramencie Bierzmowania – niech rodzice, rodzice chrzestni, świadkowie bierzmowania,  katecheci  i wychowawcy dołożą wszelkich starań aby młodzież, która przystępując w tym roku do Sakramentu Bierzmowania dokonała świadomego i owocującego w ich dorosłym życiu wyboru Chrystusa obecnego we Kościele. W tym roku w naszej parafii Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony 30 września.
 2. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Zmartwychwstania Pańskiego. 
 3. Jutrzejszym świętem NMP Matki Kościoła rozpoczynamy w liturgii okres zwykły.
 4. Z pierwszym dniem czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele odprawiane będą codziennie, po wieczornej Mszy św.
 5. W najbliższy wtorek pamiętamy o modlitwie za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. modlić się będziemy w intencji powołań.
 7. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. Przypominamy, że do spowiedzi w naszym kościele można także przystępować codziennie kwadrans przed każdą Mszą św.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata po łączona z pierwszosobotnim nabożeństwem. 
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Trójcy, kończąca okres spowiedzi  i Komunii św. wielkanocnej. Po mszy o godz. 7.30 modlitwa i spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca.
 10. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało przeżywać będziemy w czwartek, 11 czerwca. Szczegóły organizacyjne zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 11. W poniedziałek, 1 czerwca, obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci zapraszamy na godz. 17.00 do naszego kościoła na spotkanie i słodki poczęstunek.
 12. Dzieci, które 21 czerwca przystąpią do I Komunii św. spotykają się wraz z rodzicami w najbliższą środę o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 13. Wznowione zostały próby chóru parafialnego, które odbywają się we wtorki piątki o godz. 19.00. Od najbliższej środy wznowione zostają także próby scholi dziecięcej – o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 14. Zniesione zostały ograniczenia sanitarne związane z ilością wiernych w kościele, odwołana została także dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.  Jednocześnie zostanie utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji oraz osób czujących obawę przed zarażeniem. W związku z tym utrzymujemy transmisję Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00.
 15. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.
 16. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 17. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem oraz dodatkiem Diecezji Bydgoskiej.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Ireneusz Witoń

† Małgorzata Prętka

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz

 


Dodane: 2020.05.30 17:21, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka