Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego C

1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. Szczególnie zapraszam na te nabożeństwa młodzież drugich klas gimnazjum, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

2. Pragnę serdecznie podziękować dzieciom, ich rodzicom, Księdzu Michalowi i wszystkim zaangażowanym współpracownikom za dobre przygotowanie i przeżycie I Komunii św. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza w postaci lichtarzy, obrusa ołtarzowego oraz komż dla księży.

3. Jutro drugie święto Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.

4. Kolejne spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w domu katechetycznym w najbliższy czwartek - 23 maja po Mszy św. wieczornej.

5. W sobotę o godz. 12.00 Msza św. w intencji uczczenia rotmistrza Witolda Pileckiego w 65. rocznicę mordu dokonanego na Bohaterze.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy.

Przypominam, że tego dnia w naszym mieście przejdzie „II Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się on po Mszy św. odprawionej w Bazylice Św. Wincentego à Paulo o godz. 13.00. Szczegóły na wywieszonych plakatach.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Karolina Kuliberda

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.05.18 11:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka