Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

  1. Przypominam, że w każdy piątek - z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, które (jak wiadomo) są już u nas inaczej zagospodarowane, a także z wyjątkiem zbliżającego się naszego odpustu parafialnego – jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.15, w klasycznym rycie rzymskim (bez kazania), po której gorąco zapraszam na katechezę dla dorosłych i młodzieży z cyklu „Kurs Życia”. Do brania udziału w rzeczonych katechezach starajmy się zachęcić młodzież i osoby dorosłe z naszego otoczenia.
  2. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, natomiast w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, która zakończy czas Komunii św. wielkanocnej. W poniedziałek w oktawie po Zesłaniu Ducha Świętego, czyli jutro, zostanie dodatkowo odprawiona Msza św. śpiewana w klasycznym rycie rzymskim.
  3. W ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego Bydgoszczy w sobotę 30 maja o godz. 20.00 w Kościele Garnizonowym rozpocznie się procesja mężczyzn „Nie muszę mówić nic”, która zakończy się Apelem Maryjnym w Katedrze.
  4. Katecheza dla młodzieży szkół ponadgimanzjalnych w środę o godz. 19.00.
  5. Przypominam, że od czerwca (w trybie letnim) niedzielna Msza św. wieczorna sprawowana jest o godz. 20.00.
  6. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży, jak również te, które uprzednio pobrały i wypełniły deklarację przyjęcia młodzieży proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
  7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły: „Duch jedności i różnorodności” – o działaniu Ducha Świętego w Kościele; „Dotknąć mocy z wysoka”; „Zjeść ciastko i mieć ciastko”.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

           † Andrzej Malinowski

           † Marlena Górecka

           † Adam Wacławski 

           Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.05.22 18:45, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka