Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez cały październik trwali na modlitwie różańcowej w naszym kościele, oraz tym, którzy modlili się w swoich domach. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci i ich rodziców za gorliwy i liczny udział w nabożeństwach różańcowych.
 2. W związku z aktualną sytuacją Msza św. , która w dzisiejszą uroczystość zazwyczaj odprawiana była na naszym cmentarzu o godz. 13.00, zostanie odprawiona w kościele, o godz. 12.15. – po Mszy św. w kościele zostanie odprawiona procesja
  za zmarłych. Pozostałe Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego.
 3. 2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msza św. tradycyjnie sprawowana na naszym cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 10.00 w kościele. Po Mszy św. procesja
  za zmarłych.
 4. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, Penitencjaria Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad, jednocześnie dostosowując warunki ich uzyskania do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym.

Odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach, przypadający na dni pomiędzy 1 a 8 listopada zostaje przedłużony aż do końca listopada. Te dni, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być również od siebie oddzielone.

Odpust zupełny z okazji wspomnienia Wszystkich wiernych zmarłych 2 listopada dla osób, które odwiedzą kościół lub kaplicę oraz odmówią w nich: „Ojcze nasz” i „Wierzę” może zostać przeniesiony na niedzielę poprzedzającą lub następującą oraz w uroczystość Wszystkich Świętych, a także na inny dzień listopada wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze
na okres pandemii, aby zapobiec stłoczeniu wiernych w miejscach świętych, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych.

Szczegółowe informacje na temat odpustu zamieszczone są na naszej stronie internetowej.

 1. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Za zmarłych modlić się będziemy w łączności
  z modlitwą różańcową w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 19.15. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać
  w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku. 
 2. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami na naszym cmentarzu rozpoczęliśmy ustawianie kontenerów do ich segregacji.
  To oznacza konieczność wyrzucania osobno odpadów szklanych, osobno plastikowych i osobno pozostałych. Bardzo prosimy o dostosowania się do nowych zasad.
 3. Serdecznie dziękujemy harcerzom z drużyn tworzących 9 Szczep Bydgoskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych Infantis Silvae, którzy z wielkim oddaniem i zaangażowaniem pomagali na naszym cmentarzu przy porządkach i grabieniu liści przed dzisiejszą Uroczystością.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa odprawiać będziemy w łączności z modlitwą wymieniankową, w pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata – po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
 6. Dziękując tym, którzy już podjęli dzieło fundacji relikwiarza św. Jana Pawła II informujemy, że nadal każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.
 7. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – w pierwszą niedzielę Adwentu będziemy chcieli we wspólnocie parafialnej uczcić ich jubileusze.
 8. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez ks. Dawida Perlika oraz wspólnotę „Ogród chwały”. Spotkania odbywają się w każdą środę – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 9. W naszej parafii trwać będzie od 2 do 8 listopada modlitwa różańcowa w ramach akcji „Różaniec do granic nieba” – wspólnie modlić się będziemy po porannej Mszy św. Szczegóły akcji na stronie internetowej rozaniecdogranic.pl.
 10. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 11. Spotkanie oraz nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca odbędzie się
  w przyszłą niedzielę – 8 listopada, po porannej Mszy św. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę systemu i sieci teleinformatycznej w naszej parafii.
 12. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele podczas Mszy św. może przebywać 120 osób, natomiast w kaplicy na cmentarzu – 10 osób. Przypominamy także o konieczności zakrywania nosa i ust oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 13. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” - w najnowszym numerze m. in.: czym naprawdę jest życie wieczne, co oznacza sąd ostateczny, a także o umieraniu bez bliskich osób.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Adrian Krzywanosów

† Piotr Jarysz

† Maciej Drozdowski

† Felicja Wacławska

† Aldona Skirko – Głyżewska

† Maria Maćkowiak

† Tomasz Niwczyk

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2020.10.31 17:37, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka