Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Wymienianki za zmarłych będziemy odmawiać wraz z modlitwą różańcową od 2 do 8 listopada. Wymienianki można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Puste karty znajdują się na stoliku z gazetami.
 2. W poniedziałek - w dzień zaduszny – dodatkowe Msze św. w kościele o godz. 8.30 oraz 19.15 (requiem). Dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 11.30. O godz. 11.00 różaniec na cmentarzu prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a w czwartek o tej samej porze  nabożeństwo do św. Gemmy. Po nabożeństwie do św. Gemmy spotkanie duszpasterstwa samotnych, porzuconych małżonków.
 4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. (w Domu Parafialnym) odbędzie się spotkanie z publicystką Aldoną Zaorską, zatytułowane "Zakazana historia". Nasza prelegentka jest osobą niezwykle odważną i równie niepoprawną politycznie. Szczegóły na ulotkach.
 5. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata (w klasycznym rycie rzymskim). Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.
 6. Spotkanie Żywego Różańca - wyjątkowo - odbędzie się w niedzielę 8 listopada po porannej Mszy św.
 7. Rodziny, które mogą przyjąć pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży proszone są o zgłoszenie i wypełnienie deklaracji.
 8. Zachęcam do uczestnictwa w XXXIV Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Informacje na plakatach.
 9. Droga Krzyżowa do Doliny Śmierci odbędzie się 8 listopada. Rozpocznie się ona o godz. 15.15 w Bazylice Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie.
 10. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, z której przedruki wyłożone są na stolikach, jak również
  do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuł pt.: „Rewolucji nie będzie” – o dokumencie końcowym Synodu.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

   † Jerzy Wiśniewski

   † Janina Richert

   † Ryszard Kucharski

   † Jacek Albrecht

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.10.30 15:04, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka