Dziś jest 29 czerwca A.D. 2022 -
 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji obchodów 100 rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy także wszystkim którzy przyjęli zaproszenie do udziału w jubileuszowych wydarzeniach, a zwłaszcza tych, które miały miejsce w naszej parafii. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z tych uroczystości oraz innych ważnych przedsięwzięć dotyczących naszej wspólnoty.
 2. Szczególnej uwadze polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.
 3. Przed nami ostatni tydzień maja - zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszego kościoła, szczególnie tych, którzy jeszcze w nich nie uczestniczyli. Nabożeństwa odprawiane są codziennie (także w niedziele) po wieczornej Mszy św.  
 4. Trwa nowenna przed przypadającą w przyszłą niedzielę uroczystością Zesłania Ducha Świętego - nowennę odmawiamy codziennie w czasie nabożeństwa majowego.
 5. W najbliższy czwartek pamiętamy o modlitwie za wstawiennictwem św. Gemmy.
 6. Internetowa transmisja Mszy św. z naszego kościoła odbywa się w niedziele
  o godz. 11.00.
 7. Okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Świętej. Przypominamy, że przystępowanie do tych sakramentów jest obowiązkiem każdego katolika.
 8. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 9. W najbliższy wtorek, 26 maja, przeżywać będziemy Dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszych mamach, dla żyjących wypraszając obfitość Bożych łask a dla zmarłych radość życia wiecznego.
 10. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 11. W gablocie oraz na tablicy pod chórem znajdują się informacje o inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła, czynny w każdy wtorek od godz. 19.00 do 22.00. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.
 12. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły: „Skończy tę zabawę” – refleksje po najnowszym filmie braci Sekielskich oraz „Ziemia to nie hotel” – rozmowa o ekologii po pandemii.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Edmund Roliński

† Wioleta Dobrzyńska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.05.23 10:00, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka