Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiaj dzieci klas III obchodzą rocznicę pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00.
 2. Dzisiaj Pan Organista zbiera datki do puszki na remont organów.
 3. Składam podziękowanie dzieciom i ich rodzicom za dobre przygotowanie i przeżycie I Komunii św. oraz serdeczne Bóg zapłać za złożony dar ołtarza w postaci dzwonków i welonu do błogosławienia.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza przedmałżeńska dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
 5. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą klas III gimnazjum, która przystąpi 15 czerwca do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Obecność jest obowiązkowa.
 6. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego podajemy do wiadomości, że Mateusz Ziemlewski, diakon Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu – dnia 26 maja 2012 r. - o godz. 10.00 w kościele katedralnym pw. śś. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. Kandydata i Jego Rodzinę oraz nasze Seminarium polecamy modlitwie wiernych. Ponadto, gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, jest zobowiązany w sumieniu zawiadomić o tym Księdza Proboszcza.
 7. Swoją pierwszą Mszę św. ks. Neoprezbiter odprawi w niedzielę o godz. 12.15. Z tej racji sakrament chrztu św. będzie udzielony na Mszy św. o godz. 9.30. Otoczmy modlitwą księży diakonów przeżywających w tym tygodniu rekolekcje przed święceniami.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od piątku trwa nowenna przed tą uroczystością połączona z nabożeństwem majowym.
 9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym m.in.: Artykuł o ruchu modlitewnym matek działającym w wielu krajach; wywiad pt. Konserwatyści już nie milczą;
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Czesław Spychalski
  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2012.05.19 17:37, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka