Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rok A

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Tam również można zapisać się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 27-29 czerwca.

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. Łącznie z nabożeństwami czerwcowymi odbywa się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Przypominam, że od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia ostania Msza św. niedzielna będzie odprawiana o godz. 20.00. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia, z tej okazji jest przeprowadzona składka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

4. We wtorek gorąco zapraszam na pierwsze w naszym kościele pierwszowtorkowe nabożeństwo do św. Michała Archanioła na godz. 19.15.

5. Kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w czasie wielkanocnym stanowi obowiązek każdego katolika.

6. Kościół w Polsce przygotowuje się do 250. rocznicy ustanowienia na ziemiach polskich liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji szczególnie gorąco  zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pierwszych piątków miesiąca od 6 czerwca A.D. 2014  do 6 lutego A.D. 2015. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce zostanie odprawiona jak zwykle o godz. 19.15. Po Mszy św. zapraszam do Domu Parafialnego na spotkanie z ciekawym młodym prelegentem, redaktorem i pisarzem, Kajetanem Rajskim, połączone z promocją jego dwóch książek: "Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych." oraz "Prawdziwy mężczyzna... czyli kto?".

7. W sobotę księża udadzą się do chorych z Komunią św. pierwszopiątkową.

8. W sobotę o godz. 8.00 zostanie odmówiony różaniec święty, a następnie tradycyjnie o 8.30 odbędzie się Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

9. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary będą przeznaczone na cele remontowe i inwestycyjne. Natomiast zbiórka do puszek przeprowadzona w parafiach w całej Polsce będzie na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. Zachęcam do ofiarności wobec tak wielkiego nieszczęścia.

9. Grupa wsparcia Al-anon zaprasza rodziny, które borykają się z problemem alkoholowym do uczestnictwa w spotkaniach przy ul. Dworcowej 67 (I piętro) w budynku przychodni. Na stoliku są wyłożone ulotki.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów m.in.: relacja z wizyty papieża Franciszka w Ziemi Świętej; wywiad z nowym prymasem Polski; o wizycie św. Jana Pawła II w ubogim mazurskim domu; komentarz do wyborów do europarlamentu; dla rodziców: Gdy nastolatek nie chce rozmawiać;

11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

12. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Janina Lenc i

Izabela Redlak

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.05.29 11:05, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka