Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Pragnę serdecznie podziękować dzieciom, ich rodzicom oraz  wszystkim zaangażowanym współpracownikom za dobre przygotowanie i przeżycie I Komunii św. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza w postaci puszki na Najświętszy Sakrament, sukienki na puszkę, welonu do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz świecznika.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. Łącznie z nabożeństwami majowymi odbywa się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o uczestnictwie w nabożeństwach dzieciom, które przystąpiły do I Komunii św. oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. Kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w czasie wielkanocnym stanowi obowiązek każdego katolika.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 5. Przypominam, że w każdy piątek - z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, które (jak wiadomo) są już u nas inaczej zagospodarowane – jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.15, w klasycznym rycie rzymskim (bez kazania), po której gorąco zapraszam na katechezę dla dorosłych i młodzieży z cyklu „Kurs Życia”. Do brania udziału w rzeczonych katechezach starajmy się zachęcić młodzież i osoby dorosłe z naszego otoczenia.
 6. Dziś po każdej Mszy św. przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Nepalu.
 7. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się według następującego planu: dziewczęta w czwartek 21 V o godz. 19.00, chłopcy w piątek 22 V o godz. 19.00.
 8. W piątek 22 maja, o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. 
 9. Katecheza dla rodziców i dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 23 maja o godz. 9.00 w Domu Parafialnym na 3. piętrze.
 10. W przyszłą sobotę rozpoczyna się Trzeci Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy. Szcegóły na plakacie.
 11. Wchodzi do kin niezwykle interesujący film o św. Janie Pawle II. Zachęcam do jego obejrzenia. 
 12. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży, jak również te, które uprzednio pobrały i wypełniły deklarację przyjęcia młodzieży proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
 13. Zakonnicy ze Zgromadzenia Ducha Świętego organizują 23 maja przy swoim Domu Zakonnym przy Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy XX Spotkania Misyjne. Sobotnia impreza odbędzie się w godz. od 10.00 do 19.00 i poprzedzi nocne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 14. Caritas Diecezji Bydgoskiej przygotowuje się do VI już Edycji Festynu Rodzinnego pn.: „Bądźmy Razem z okazji Dnia Dziecka i dnia Matki”. Odbędzie się on 30 maja od godz. 13.00 do 17.00 na Polanie Różopole w Myślęcinku. Prosimy o zgłaszanie chętnych uczestników zarówno indywidualnych, jak i grupowych razem z opiekunami w parafialnym zespole Caritas lub biurze parafialnym do środy 20 maja w godzinach urzędowania biura. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje również letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 15. W dniach 18 i 19 (osiemnastym i dziewiętnastym) maja w godz. 10.00 – 17.00 w oddziale Banku BZ WBK – przy ul. Królowej Jadwigi 18 odbędzie się dzień dawcy szpiku kostnego. Będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalnego dawcę szpiku. Przedział wieku dawców od 18. do 55. roku życia.
 16. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły: „Jestem małym nic” – o niezwykłym życiu kanonizowanej Mariam od Jezusa Ukrzyżowanego; „Jak podejmować dobre decyzje?”.
 17. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 18. W minionym tygodniu odszedł do Pana syn naszej Parafii:

                † ks. Stanisław Wenerski

        Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.05.15 21:28, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka