Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, kończącą okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 
 2. Trwa czerwiec - miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św. 
 3. Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędą się tym razem wyjątkowo w najbliższy wtorek, o godz. 18.00.
 4. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej -  Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.30
  po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 20.00. Prosimy o zaangażowanie parafian - zwłaszcza wspólnot - w przygotowanie ołtarzy oraz uroczystą oprawę procesji. Prosimy również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji. Przypominamy, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. W czasie procesji prosimy o bezwzględne przestrzeganie zalecanych środków bezpieczeństwa sanitarnego. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 5. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na płatki kwiatów przeznaczone do sypania podczas procesji Bożego Ciała. Prosimy także, aby w środę wieczorem przynieść główki oraz płatki kwiatów potrzebne do stworzenia w naszej świątyni dywanu kwiatowego.
 6. Dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próby w poniedziałek i wtorek na godz. 17.00.
 7. W najbliższy wtorek i piątek odbędą się spotkania z dziećmi, które 21 czerwca przystąpią do I Komunii św. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00. 
 8. W piątek, 12 czerwca, przypada wspomnienie liturgiczne bł. Franciszka Dachtery, kapłana pochodzącego z naszej parafii, który 12 czerwca 1933 r. w naszym kościele odprawił swoją Mszę św. prymicyjną. Bł. Franciszek poniósł śmierć męczeńską w sierpniu 1944 r. w obozie koncentracyjnym w Dachau. 
 9. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym. 
 10. W przyszłą niedzielę kazania na wszystkich Mszach św. głosić będzie ks. Wojciech Kozłowicz, salezjanin pracujący w Afryce. Po Mszach św. ksiądz misjonarz będzie kwestować na potrzeby misji.
 11. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. 
 12. Wznowione zostały próby chóru parafialnego, które odbywają się we wtorki piątki o godz. 19.00 a także próby scholi dziecięcej – w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 13. Odwołana została dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.  Jednocześnie została utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji oraz osób czujących obawę przed zarażeniem. W związku z tym kontynuujemy transmisję Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00.
 14. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 15. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 16. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły o istocie uroczystości Bożego Ciała a także o życiu błogosławionych Karola de Foucauld i ks. Jerzego Popiełuszki.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Barbara Schffler

† Jan Tomaszewski

† Jarosław Szpyt

† Barbara Wardencka

† Gracjan Bekus

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.06.06 11:04, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka