Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Tego dnia kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 2. Także dzisiaj, po Mszach św. wolontariusze kwestują na rzecz chorego na białaczkę Jasia Wajera. Sprawa jest bardzo pilna. Zachęcam do ofiarności.
 3. Nabożeństwa majowe i czerwcowe codziennie o godz. 18.00 a w niedziele i święta o godz. 18.30 (od czerwca o 19.30).
 4. Przypominam, że od czerwca począwszy, niedzielna Msza św. wieczorna sprawowana będzie o godz. 20.00.
 5. W 37. rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia zapraszam na projekcję jednej z części filmu dokumentalnego „Non possumus. Prymas Stefan Wyszyński”, która odbędzie się w Domu Parafialnym w poniedziałek, 28 maja, o godz. 19.00.
 6. W czwartek Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.30 oraz suma o godz. 11.00, po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 19.00. Proszę o zaangażowanie parafian, zwłaszcza wspólnot - w przeprowadzenie procesji oraz jej uroczystą oprawę. Proszę również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji. Przypominam, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 7. Z racji Uroczystości Bożego Ciała, nabożeństwo ku czci św. Gemmy odprawione zostanie wyjątkowo w czwartek 7 czerwca.
 8. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na płatki kwiatów przeznaczone do sypania podczas procesji Bożego Ciała.
 9. Wszystkie dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji w Boże Ciało zapraszamy we wtorek i w środę na próby na godzinę 17.30. Zbiórka przy zakrystii.
 10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. O godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Wyjątkowo po tej Mszy św. nie odbędzie się spotkanie z zadnym zaproszonym gościem. Takowe odbędzie się w połowie miesiąca.
 11. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy św. odprawiona zostanie nowenna przed perygrynacją kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca. Tego dnia Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestować będzie na rzecz mediów katolickich w Polsce.
 13. Diecezjalny Duszpasterz Chorych zaprasza na Mszę św. sprawowaną w intencji chorych w niedzielę, 3 czerwca, o godz. 10.00 w kaplicy szpitala im. dra Biziela.
 14. W ramach Dni Ewangelizacji Bydgoszczy w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 odbędzie się milczący marsz mężczyzn za Najświętszym Sakramentem z kościoła garnizonowego na Wyspę Młyńską.
 15. Kuria diecezjalna organizuje kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się w dniach 19 (dziewiętnastym) i 20 (dwudziestym) czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca (jarzembowski@swietywojciech.pl, tel. 667 299 997).
 16. Fundacja „Życie dla zdrowia” zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie, którego tematem będzie prawidłowe mierzenie i kontrolowanie ciśnienia krwi. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Fundacji, przy ul. Mazowieckiej 29, we wtorek 29 maja, o godz. 10.30.
 17. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” (w tym tygodniu z dodatkiem „5 minut z Bogiem”) oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 18. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 19. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Anna Falkiewicz

† Maria Graczyk

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.05.24 10:31, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka