Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Przypominam, że do końca sierpnia ostatnia Msza św. niedzielna będzie sprawowana o godz. 20.00. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 19.30.

2. Dzisiaj w naszym mieście przejdzie „I Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się on po Mszy św. odprawionej w Bazylice Św. Wincentego a Paulo o godz. 11.30. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

3. Po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy w domu katechetycznym.

5. Gorąco zapraszam chętnych do udziału we Mszy św., którą w koncelebrze ze współbraćmi z mojego rocznika kapłańskiego odprawimy w naszym kościele we wtorek 5 czerwca w samo południe, czyli o godz. 12.00. Tę Mszę św. odprawimy z okazji 24. rocznicy naszych święceń kapłańskich.

6. Ks. Michał zaprasza wszystkie dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i oktawy na próbę we wtorek i środę o godz. 16.30. Zbiórka przy zakrystii. Wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zachęcam, aby w albach uczestniczyły w procesji podczas uroczystości Bożego Ciała.

7. Próba dla młodzieży klas III gimnazjum odbędzie się w środę 6 czerwca o godz. 16.00. Spotkanie odbędzie się w kościele. Obecność jest obowiązkowa.

8. W czwartek Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.30 oraz suma o godz. 11.00, po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowski, Sowińskiego, Mazowiecka, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła, oraz ostatnia o godz. 20.00. Proszę o zaangażowanie parafian, zwłaszcza wspólnot - w przeprowadzenie procesji oraz jej uroczystą oprawę. Przypominam, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z czerwcowym nabożeństwem.

9. Przypominam o prolongacie grobów na naszym cmentarzu po 20 latach od pochówku. Groby nieopłacone przez dłuższy czas, a w szczególności zaniedbane mogą być przeznaczone do ponownego wykorzystania.

10. Przypominam, że wolne intencje mszalne są dopiero w sierpniu.

11. Pan Organista w kweście na remont naszych organów zebrał PLN 3.650. Serdecznie dziękuję hojnym ofiarodawcom. Bóg zapłać!

12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2012.06.02 16:33, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka