Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok

1. W Imię Boże rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2012. Wszystkim naszym drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy obfitych łask Bożych. Obyśmy w tym roku doświadczali miłości i radości.

2. Na początku nowego roku kalendarzowego pragniemy podziękować naszym kochanym Parafianom, a w szczególności wszystkim wspólnotom działającym w Parafii – za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w Roku Pańskim 2011, ostatnio przy budowie żłóbka i dekoracjach na Boże Narodzenie. Bóg zapłać.

3. W rocznicę śmierci wielkiego Polaka, Romana Dmowskiego odprawiona zostanie w naszym kościele Msza św. w klasycznym rycie rzymskim w poniedziałek 2 stycznia o godz. 19.30. Jest to okazja do modlitwy za Ojczyznę i we wszystkich naszych polskich sprawach.

4. W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.

5. Z racji przypadającego w święto Trzech Króli pierwszego piątku miesiąca – Msza św. o godz. 19.00 odprawiona zostanie w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. W ramach kazania – szkoła Modlitwy. Bezpośrednio zaś po Mszy św. – w imieniu Stowarzyszenia Civitas Christiana oraz własnym – zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu toruńskiego pieśniarza, p. Jacka Beszczyńskiego.

6. W pierwszą sobotę miesiąca udamy się ze spowiedzią i Komunią św. do chorych będących na stałej liście oraz pozostałych, których należy zgłosić do piątku. W sobotę nie będzie czynne biuro księdza.

7. W sobotę o 8.30 odprawiona zostanie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.

8. Przypominamy, że biuro parafialne jest czynne do końca stycznia we wszystkie dni powszednie przed południem od 10.00 do 12.00.

9. Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza wszystkich członków na spotkanie opłatkowe w niedzielę 8 stycznia 2012 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 w naszym kościele. Dzisiaj natomiast nie będą zbierane ofiary na KUL.

10. Ponieważ dzisiaj czytamy orędzie Ojca Świętego, za tydzień wysłuchamy kazania okolicznościowego, podsumowującego miniony rok oraz wprowadzającego w Rok Pański 2012.

11. Na śpiewanie kolęd przy żłóbku zapraszamy dzieci w święto Trzech Króli na godzinę 16.30. Dzieci, które uczestniczyły w roratach i przyniosą naklejone części układanki adwentowej otrzymają drobne upominki.

12. Trwa kolęda, czyli duszpasterskie nawiedzenie rodzin. Kolędę zaczynamy o godz. 16.00, a w sobotę od 15.00. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

13. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

† Bogumiła Mibs

† Robert Szołowicz

† Barbara Bywalska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 


Dodane: 2011.12.31 16:13, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka