Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  1. Dziś po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym w pokoju nr 3 przyjmowane są składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. Zapraszam do wzięcia udziału w nowennie w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce: od 2 do 10 stycznia włącznie - w ramach nabożeństw - codziennie o godz. 18.00, a w Trzech Króli i w niedzielę - o 18.30.
  3. W styczniu w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) ze wzgłędu na kolędę nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Z tego samego powodu biuro parafialne do końca stycznia będzie czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem: od 10.00 do 12.00.
  4. We wtorek o godz. 19.15 odbędzie się nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a w czwartek - o tej samej porze - do św. Gemmy.
  5. W piątek, w uroczystość Trzech Króli - Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcam, aby zgłaszać osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. odbędzie się spotkanie z Żywym Różańcem, po każdej Mszy św. Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie zbierać ofiary na dzieła tegoż radia, a taca przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
  8. Plan kolędy na najbliższe dni jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w Internecie. Kolęda w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00. Przypominam, że na stole winna się znaleźć woda święcona, którą kapłan pokropi mieszkanie, krzyż, świece, Pismo św. Młodzież i dzieci przygotowują zeszyty z religii.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Janusz Godlewski

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.12.30 21:28, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka