Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. Dzisiaj odbywa się w naszej Parafii loteria misyjna. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy szczególnie w czasie przeżywania Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Natomiast w ubiegłą niedzielę, na Papieskie Dzieła Misyjne zebraliśmy 3 927, 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 2. Zakończył się remont wieży naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tej inwestycji: Urzędowi Marszałkowskiemu, Wojewódzkiemu oraz Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków za przyznane dotacje, firmie WIMED Pana Stefana Wilusia, która wykonywała prace remontowe oraz firmie ALTIVA za montaż rusztowań. Dziękujemy także inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz wszystkim zaangażowanym w dzieło renowacji wieży naszej świątyni.   Dziękujemy także wszystkim, którzy wspierali
  tę inwestycję zarówno duchowo jak i materialnie. Do całkowitego sfinansowania zakończonych już prac pozostało jeszcze 17 500,00 zł. W dalszym ciągu ofiary na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła – Bóg zapłać za każdy dar serca!
 3. W poniedziałek, 28 października, podczas Mszy św. o godz. 18.30  Ksiądz Biskup Jan Tyrawa udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas szkół średnich po III klasie gimnazjalnej. W związku z tą uroczystością biuro parafialne wyjątkowo będzie czynne w godzinach przedpołudniowych tj. od 10.00 – 12.00. a nabożeństwo różańcowe odprawione zostanie po porannej Mszy św.
 4. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy, które zostanie odprawione bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
 5. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 6. 1 listopada - w uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 14.00 (w Klasycznym Rycie Rzymskim) i o 19.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja.
 7. 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - dzień zaduszny –  Msze św. w kościele odprawione będą o godz. 8.00, 18.30 (z procesją za zmarłych) oraz o 19.30 (Requiem).  Msza św. na cmentarzu o godz. 10.00. O godz. 9.30 różaniec na cmentarzu prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. 2 listopada ks. Wojciech odwiedzi chorych z posługą sakramentalną, natomiast ks. Grzegorz swoich chorych odwiedzi w sobotę, 9 listopada.
 8. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada - w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedzielę o godz.  18.15. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku. 
 9. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych można codziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: należy nawiedzić pobożnie cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwę w intencjach Ojca św. oraz wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu ciężkiego 
 10. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” wraz z dodatkiem 5 minut z Bogiem - szczególnie polecamy artykuł “Nieplanowane - film obowiązkowy” o filmie dokumentalnym poruszającym problem tzw. przemysłu aborcyjnego. 
 11. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Fantazji d - moll Wolfganga Amadeusza Mozarta. 
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

 

† Stanisław Golon

† Teresa Szytów

† Danuta Pawlak

† Paweł Mrozik

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.10.26 16:57, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka