Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Uroczystość Objawienia Pańskiego

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św. Podczas Mszy św. o godz. 12.15 poświęcone zostaną książeczki dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Dzisiaj także, Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestuje na potrzeby tegoż radia, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
  2. Dzisiaj również po Mszy św. trydenckiej, czyli ok. godz. 15.30 - w imieniu Młodzieży Wszechpolskiej oraz własnym - serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszam do Domu Parafialnego na wykład prof. Jacka Bartyzela poświęcony osobie Romana Dmowskiego.
  3. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Na planszy pod chórem można zapoznać się z naszymi ostatnimi inwestycjami, a także ze stanem zniszczeń pokrycia dachowego wieży naszego kościoła. Przypominam, że ofiary składane podczas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich są przeznaczone na tzw. wkład własny, konieczny do wykorzystania dotacji na remont konserwatorski hełmu wieży.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy również gościć w naszej parafii braci kleryków z franciszkańskiego Seminarium Duchownego w Łodzi. Bracia po każdej Mszy św. będą rozdawać seminaryjne pismo, dzięki któremu będziemy mogli poznać ich życie za zakonną furtą oraz przeczytać wiele ciekawych artykułów o tematyce duchowej i franciszkańskiej. Z tej okazji będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na utrzymanie Seminarium.
  5. Zapraszamy na Katedralne Spotkania Małżeństw przeznaczone dla małżonków, którzy pragną w duchu Ewangelii rozwijać małżeńską miłość, rozwiązywać kłopoty i konflikty rodzinne i coraz pełniej być obrazem miłości Chrystusa do Kościoła. Pierwsze spotkanie w niedzielę 3 lutego na Mszy Świętej o godzinie 12.30 w bydgoskiej Katedrze. Spotkania będą odbywały sie w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca o godzinie 17.00 przez cały rok 2019. Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail (farna10@pmkp.eu).
  6. Plan odwiedzin Duszpasterskich na najbliższe dni:

 

7 I (poniedziałek) – ul. Świętojańska 13, 15, 16, 17, 18, 19, 21;

                          - ul. Kaszubska blok nr 17;

8 I (wtorek)         - ul. Kaszubska strona parzysta 2 – 18;

                          - ul. Kaszubska strona nieparzysta 1 – 15; pl. Kościuszki 2, 4, 6;

9 I (środa)           - ul. Racławicka strona nieparzysta 1 – 13;

                          - ul. Racławicka strona parzysta 2 – 18; 

10 I (czwartek)    - ul. Racławicka 9/1 – 40;

                          - ul. Racławicka 9/41 – 80;

11 I (piątek)         - ul. Bocianowo 20a/1 – 40;

                           - ul. Bocianowo 20a/41 – 80;

12 I (sobota)        - ul. Bocianowo 26/1 – 40;

                           - ul. Bocianowo 26/41 – 80;

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 15.30 a w soboty o 14.00.

Przypominam, że w styczniu w dni powszednie są tylko dwie Msze św.: o 7.30 i o 17.15 (od poniedziałku do czwartku), a w piątek o 7.30 i 19.15 (w klasycznym rycie rzymskim), oraz nabożeństwa o stałych porach. Natomiast w soboty bez zmian.  Ze względu na kolędę biuro parafialne do końca stycznia będzie czynne od poniedziałku do soboty tylko przed południem: od 10.00 do 12.00.

 

  1. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika Katolickiego” (w nowej cenie – 6 zł) oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  2. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  3. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Teresa Manthey

† Maria Szulc

† Mirosława Kubiak

† Leokadia Furman

† Janina Miklas

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2019.01.04 21:55, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka