Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Pięknej Miłości

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji, której cudowny wizerunek czczony jest w bydgoskiej Katedrze. Prośmy przez wstawiennictwo naszej Patronki o opiekę nad całą diecezją oraz o liczne powołania kapłańskie do bydgoskiego seminarium.
 2. Trwa remont wieży naszego kościoła. W ostatnim czasie rozebrane zostało pokrycie z blachy oraz podkład z papy, wymieniono i naprawiono poszycie z desek, oczyszczono
  i zakonserwowano konstrukcję ciesielską hełmu wieży oraz ułożono wstępne pokrycie z papy. Zdjęcia dokumentujące aktualny stan prac umieszczone są na tablicy pod chórem.
 3. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia najświętszej Maryi Panny – w każdą niedzielę i święto o godz. 7.15.
 4. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędzie się w poniedziałek, 9 września, po wieczornej Mszy św.
 5. Powstała inicjatywa stworzenia chóru parafialnego. Wszystkich chętnych pragnących uświetnić swoim śpiewem liturgię
  w naszym kościele zapraszamy na spotkanie organizacyjne
  w najbliższy wtorek, 10 września po wieczornej Mszy św. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym. Bliższe informacje u p. organisty.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa
i Doktora Kościoła

- w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża św.

 1. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów i lektorów) odbędzie się w sobotę, 14 września, o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 2. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest artykuł „Krzywda dzieci”, druki oświadczeń i apel Konferencji Episkopatu Polski „Stop deprawacji dzieci i młodzieży”. Wypełnione oświadczenia należy składać w sekretariacie szkoły. Zachęcamy rodziców dzieci
  w wieku szkolnym i przedszkolnym do zainteresowania się
  tą sprawą.
 3. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze, którym 14 września udajemy się na wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. Zapisy przyjmowane są w zakrystii.
 4. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Zofia Safian

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.09.07 14:01, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka