Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

  1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną.
  2. Jutro, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy, a we wtorek o tej samej porze zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  3. Wszystkie dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji w Boże Ciało zapraszamy w środę na próbę o godzinie 17.00. Zbiórka przy zakrystii.
  4. W czwartek Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.30 oraz suma o godz. 11.00, po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 19.00. Proszę o zaangażowanie parafian, zwłaszcza wspólnot - w przeprowadzenie procesji oraz jej uroczystą oprawę. Proszę również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji. Przypominam, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem majowym.
  5. Od czerwca ostatnia niedzielna Msza św. będzie sprawowana o godz. 20.00.
  6. Parafialny Oddział ŚDM organizuje wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 4 czerwca. Koszt: 50zł. Zapisy w zakrystii. Więcej szczegółów na plakacie oraz na stronie SDM2016.bydgoszcz.pl.
  7. W najbliższą niedzielę (29 maja) po Mszach św. przy głównym wejściu będą rozprowadzane duże wizerunki Pana Jezusa z wielkiego ołtarza naszej świątyni ze św. Gemmą w ekstazie. Można je będzie nabyć za dobrowolną ofiarę.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Henryk Sokołowski

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.05.21 10:33, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka