Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną.
 2. Ks. Michał zaprasza wszystkie dziewczynki, które pragną sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała i oktawy na próbę we wtorek i środę o godz. 16.30. Zbiórka przy zakrystii. Również w tym roku oprócz sypania kwiatów dzieci będą niosły ozdobne poduszki. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczą wraz z rodzicami w procesji Bożego Ciała. 
 3. W czwartek Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.30 oraz suma o godz. 11.00, po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Pl. Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 20.00. Proszę o zaangażowanie parafian, zwłaszcza wspólnot - w przeprowadzenie procesji oraz jej uroczystą oprawę. Proszę również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji. Przypominam, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 4. We wtorek zostanie odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a w czwartek do św. Gemmy. Zarówno na wtorkowe, jak i na czwartkowe nabożeństwo zapraszam - jak zwykle - na godz. 19.15.
 5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 do 18.00. Wieczorem Msza św. - o godz. 19.15 - w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, a po niej - w Domu Parafialnym – konferencja o zagrożeniach duchowych, którą poprowadzi ks. Maciej Chmielewski, diecezjalny egzorcysta - szczegóły na ulotkach.
 6. W sobotę o godz. 8.00 różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią św. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne. Nie odbędzie się również nauka łaciny modlitewnej. 
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie z Żywym Różańcem, a niedzielna taca będzie przeznaczona na cele remontowe oraz inwestycyjne naszej parafii. Równolegle tego dnia na podobne cele dla swojej parafii kwestował będzie ks. proboszcz Krzysztof Danowski, który do niedawna posługiwał u nas na stanowisku wikariusza, i który za tydzień powie nam kazanie.
 8. Przypominam, że od czerwca (w trybie letnim) niedzielna Msza św. wieczorna sprawowana jest o godz. 20.00.
 9. 7 czerwca o godz. 15.00 przy ul. Saperów 63 odbędzie się IV Koncert Charytatywny dla parafii Jachcice. Szczegóły na plakacie.
 10. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na Mszę św. oraz spotkanie formacyjne 8 czerwca na godz. 18.00 do kaplicy Bydgoskiego Catholicum przy ul. Nowodworskiej 17. Jednocześnie informujemy, że w dniach 1-2 lipca organizowany jest wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę.
 11. Kandydatów do I Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. króla Jana III Sobieskiego w Bydgoszczy zaprasza się do udziału w konkursie „Zdobądź stypendium w Katoliku”, który odbędzie się 20 czerwca o godz. 9.00 w auli szkolnej. Nagrodą główną dla zwycięzcy jest refundacja kosztów na danym etapie kształcenia. Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły.
 12. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży, jak również te, które uprzednio pobrały i wypełniły deklarację przyjęcia młodzieży proszone są o zgłoszenie się w zakrystii. Spotkanie organizacyjne wolontariuszy chętnych, by wspomóc organizację Światowych Dni Młodzieży w naszym mieście odbędzie się 1 czerwca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji.
 13. Zachęcam również do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze dodatek - tomik refleksji ks. Jana Twardowskiego: "Wszystko darowane. Myśli na wakacje". Cena Przewodnika z tomikiem - 5zł.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

           † Maria Kuras

           † Mariusz Starczewski

           † Danuta Sztolin

        Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.05.29 13:47, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka