Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

  1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do kościoła a pragną skorzystać z posługi kapłana.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca. Natomiast o godz. 12.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną tornistry i przybory szkolne dzieciom z klas pierwszych. Tego dnia odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
  3. Również w przyszłą niedzielę przypada drugi września - według tradycyjnego kalendarza - święto św. Stefana, Patrona Węgier. Z tej racji w niedzielę tę obchodzić będziemy u nas Dzień Węgierski. Msza św. o błogosławieństwo Boże i pomyślność dla naszych Braci Węgrów oraz o utwierdzenie i pogłębianie braterstwa naszych Narodów o godz. 14.00. Po Mszy św. zapraszam do Domu Parafialnego na krótką projekcję filmową oraz tradycyjną węgierską biesiadę. 
  4. Od przyszłej niedzieli wieczorna Msza św. odprawiana będzie o godz. 19.00. Także od początku września powraca Msza św. w dni powszednie o godz. 17.15.
  5. W ramach modlitw przed odpustem Matki Boskiej Pięknej Miłości członkowie Żywego Różańca gromadzą się w Katedrze o godz. 17.30 na nabożeństwie różańcowym oraz Mszy św.
  6. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  7. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Aleksander Henke

† Teresa Piekarz

† Katarzyna Perz

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.08.24 11:37, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka