Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z okazji przypadającego również dzisiaj wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, o godz. 12.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich osób związanych z kolejnictwem.
  2. We wtorek, 27 listopada, podczas Mszy św. o godz. 18.30 poświęcone zostaną medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 odprawiona zostanie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie w biurze parafialnym chorych, pragnących skorzystać z posługi kapłana przed świętami Bożego Narodzenia.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca. Podczas sumy o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Roraty codziennie, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.00 w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 – w formie zwyczajnej. Z racji rorat odprawianych o godz. 6.00 - w czasie Adwentu - nie będzie w piątki odprawiana Msza św. o godz. 19.15.
  5. W pierwszy piątek miesiąca, 7 grudnia, Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce odprawiona zostanie (uwaga!) o godz. 17.15. Bezpośrednio po tej Mszy św. serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na promocję ciekawej książki pod tytułem "Chełmżyńska krew" i zarazem spotkanie z jej autorem, Maciejem Bukowskim, zatytułowane "Ze snu wyrwało mnie jedno słowo". "Chełmżyńska krew", którą będzie można nabyć przy okazji spotkania, stanowi powieść kryminalno-sensacyjną, napisaną na fundamencie wartości chrześcijańskich i poruszającą między innymi problem współczesnej imigracji. Pod koniec spotkania z Autorem nastąpi dyskusja, do której zachęcam i również serdecznie zapraszam.
  6. Diecezjalny duszpasterz młodzieży zaprasza na rekolekcje, które odbywać się będą w każdy poniedziałek Adwentu o godz. 19.30 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji przy ul. Grodzkiej 18. Szczegóły na plakacie.
  7. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Zbigniew Bromirski

† Lech Krawczyk

† Danuta Fudali

† Andrzej Mazurkiewicz

† Beata Lewandowska

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.11.23 21:24, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka