Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj, z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 12.15 zostanie odprawione okolicznościowe nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. W poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 18.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św.
 3. W czwartek, 30 listopada, zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy na godz. 19.15.
 4. Także w czwartek, o godz. 19.00, w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.
 5. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. Na Mszę św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce - celebrowaną w klasycznym rycie rzymskim -  zapraszam wyjątkowo na godz. 18.30. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z ks. Maciejem Chmielewskim, egzorcystą diecezjalnym, zatytułowane "Zbrodnicze wydarzenia historyczne widziane oczami egzorcysty".
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec, a o 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 księża odwiedzą chorych z Komunią św. Proszę o zgłaszanie w biurze parafialnym chorych, pragnących skorzystać z posługi kapłana przed świętami Bożego Narodzenia.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Podczas sumy o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Roraty codziennie, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.00 w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 – w formie zwyczajnej. Z racji rorat odprawianych o godz. 6.00 - w czasie Adwentu - nie będzie w piątki odprawiana Msza św. o godz. 19.15.
 8. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na wykład Stefana Pastuszewskiego zatytułowany "Polscy przedsiębiorcy katoliccy w świetle społecznego nauczania Kościoła", który odbędzie się w Domu Parafialnym w czwartek, 30 listopada, o godz. 16.00.
 9. W przyszłym roku rozpoczyna się w naszej Diecezji Perygrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pragniemy przygotować się do tego wydarzenia przez Nowennę Diecezjalną, która rozpocznie się w pierwszą sobotę grudnia Roku Pańskiego 2017 i zakończy w pierwszą sobotę sierpnia 2018. W tym czasie w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem polecać będziemy całą naszą Diecezję, prosząc o jak najlepsze owoce Perygrynacji. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.
 10. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 † Wanda Wojdanowska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.11.22 20:34, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka